Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kumisaappaat ja kurahousut päiväkodissa

Vierailija
28.05.2010 |

Lapseni on menossa päiväkotiin. Onko tarkoitus, että siellä säilytetään kumisaappaita ja kurahousuja? Entä jos tarvitsette niitä kotona, otatteko ne sateisena päivänä tai vlopuksi kotiin vai löytyykö kotona toiset?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä kurikset saappaat on päiväkodilla ja otetaan mukaan tarvittaessa. Kotoa tosin löytyy toinenkin sadetakki. Monilla on kotona oma varustekerta, ettei tarvitse kuljetella. Jokainen voi tehdä tehdä niin kuin itsestä parhaalta tuntuu. Kokeile vaikka alkuun kuljettamista ja jos tuntuu vaikealta, osta kotiin toiset. Kotona voi olla käytössä seuraavakin koko, niin sen saa sitten pk-käyttöön kun edellinen jää pieneksi ja kotiin voi sitten taas ostaa isomman..

Vierailija
2/2 |
28.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

pääasiassa päiväkodissa.Sadepäivinä ne kulkeutuvat kotiin, kun ovat lapsen päällä kun haetaan, joskus jos on sadetta tiedossa viikonlopuksi pyritään ottamaan mukaan. Joskus unohtuu, mutta ei siitä sen kummempia ongelmia ole tullut, viikonloppuisin kuitnekin vähemmän ulkoillaan huonolla säällä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän kuusi