Miten aikaisin kannattaa varata Helsingistä hotellihuone
Kommentit (5)
ja olemme menossa 9.7. Helsinkiin.
Varausta tehdessämme (Sokos Hotels) vain osassa hotelleista oli enää vapaata, osa oli täynnä jo.
Me varailimme heinäkuun ekalle viikonlopulle hotellia Helsingissä, ja yllättävän moni paikka oli jo täynnä. Riippuu tietysti, milloin ja mistäpäin Helsinkiä haluatte huoneen.
Varaa vain heti kun tiedät päivämäärän. Varauksen voi aina perua (veloituksetta tiettyyn päivämäärään mennessä).
Varauksen teon yhteydessä et vielä maksa mitään, joten miksi venyttää varauksen tekoa tulevaisuuteen?
varasin äsken heinäkuun alkuun meidän perheelle huoneen scandicilta (kun on näköjään lähellä linnanmäkeä) kahdeksi yöksi. seuraavaksi bussi-/juna-aikataulujen kimppuun :)
Jos täällä on joku iso tapahtuma, huoneet pitää varata puolta vuotta aiemmin, jos taas ei ole mitään sesonkia huoneen saa samana päivänä ellei ole pakko saada tietystä hotlasta sitä huonetta.