Aloitin tänään laihduttamisen GoJuttago-ohjeilla.
Onkos paikalla ketään, joka olis aloittanut jo aikaisemmin?'
Olis ollut mukavaa kuulla kuulumisianne?
Kommentit (11)
terv. "HERRAN JUMAL MITÄ OON SYÖNY TÄNÄÄN" -ketjun ap
arkipäivät ko. dieetillä. Viikonloppuisin mässyä :D. Kaks kiloo on lähtenyt. Tavoitteena ois, etten lihois kesän aikana. Elokuussa sitten kokeilen tiukempana sitä, myös viikonloput.
ja nyt jatkan laihduttajissa FitFarmilla. Kiloja ja senttejä on häipynyt kiitettävästi. Tänään laitoin päälle housut jotka eivät ole menneet jalkaan piiiitkiin aikoihin. Hyvät tulokset kannustavat jatkamaan.
Ruuan määrä on ollut itselleni riittävä, en ole kyllä aiemminkaan syönyt mitenkään valtavan epäterveellisesti, joten muutos entiseen oli ainoastaan hiilareiden minimointi ruokavaliosta. Liikun aktiivisesti 5-8 tuntia viikossa ja tällä ruokavaliolla olen jaksanut paljon paremmin kuin ennen. Suosittelen!
tekemällä ruokavaliolla ja paino tippui 15kg. treenasin kyllä samaan aikaan salilla ahkerasti. Noilla opeilla olen saanut kahden raskaudenkin jälkeen ylimääräiset pois ja syön proteiinipainoitteisesti koko ajan.
eli ei nyt mitenkään hurjan paljon. Laskin joku päivä, että noin vitosen päivässä maksoi mun syömiset
ruokavalion ohjeet sai netistä ihan ilmaiseksi!
Jatko FitFarmilla eli seuraavat 10 viikkoa on sitten maksullista mutta veikkaisin, että sekin tulee huomattavasti halvemmaksi kuin 10 viikon herkut.
vaan en dieetti kohtaa. Missä se siellä oikein on?
sieltä löydätte jumppaohjeet ja ruokaohjeet.
Minua kiinnostaa, kuinka kilot on tullu porukalle takaisin, vai tuleeko?
takaisin. Loppujen lopuksi kyse pitäisi olla elämän tapojen muutoksesta, dieetillä kun ei voi olla loputtomiin.
Niin ikävää kuin se onkin kaikkea ei voi saada, jos haluaa ylläpitää saavutetut tulokset niin entiseen ei ole paluuta.
ruokavaliota muutamaa päivää lukuunottamatta. Neljän viikon pudotus (aloitus-BMI 25,6) 5 kiloa, vyötäröltä lähtenyt 8 senttiä.
Jatkan edelleen Fitfarmissa, koska tämä on ihan käsittämättömän helppoa ja sopii itselleni. Ei tee enää edes mieli sokeria ja vatsa ei ole koskaan voinut näin hyvin :)
annokset oli reiluja, nälkä ei vaivannut, kilo lähti viikossa.
en vaan sitten ollut kuitenkaan motivoitunut jatkamaan kauempaa... ja se kilokin on tullut jo takaisin :D