Kummalle näistä miehistä antaisit mielummin baari-illan päätteeksi?
A) Aktiivinen, puhelias, seuramies, hakee usein tanssimaan, ei lähde pöydästä vaan pitää koko illan yllä small-talkia.
B) Hiljaisempi, ujo, kohtelias, ystävällinen hakee usein tanssimaan, pysyy omassa pöydässään mutta silmäilee sieltä aktiivisesti.
Molemmat oletetaan suunnilleen samannäköisiksi.
Kommentit (16)
mutta jos pitää valita niin a:lle, ellei b onnistu kehittämään jotain näkymätöntä vetovoimaa jota tästä aloituksesta ei vielä pysty aistimaan (se on niin katsojan silmässä...).
js haluaisin jostain syystä sitä jommalle kummalle antaa.
Pelkäsin että B_n kanssa joutuisin tekemään alotteita myös sängyssä...
js haluaisin jostain syystä sitä jommalle kummalle antaa.
tullut siihen tulokseen, että baari-illan jälkeen ei kannata antaa mitään muuta kuin puhelinnumero. Katsoo sit päivän valossa uudestaan kiinnostaako.
tullut siihen tulokseen, että baari-illan jälkeen ei kannata antaa mitään muuta kuin puhelinnumero. Katsoo sit päivän valossa uudestaan kiinnostaako.
onneksi valikoin aikoinani B:n ja olen hänen kanssaan nyt onnellisesti naimisissakin. tuli myös luokseni heti ensimmäisenä yönä eikä vaan nukkumaan ;) onneksi hänkään ei halunnut vaan yhdenillan juttua.
että riippuu mitä haluaa, yhden yön seuraa vai ehkä enemmän? B:stä vois olla potentiaalia muuhunkin kun ei ole niin ollakseen.
Juu tuo A on pelimies.
Mä oisin ihan myytyä tuon B:n kanssa. A:n kanssa saisin vaan riidan tai puistatuskohtauksen aikaiseksi.
Kysymys oli kummalle antaisi pimppaa, ei kummasta tahtoisi miesystävän!
Vaikea uskoa että kukaan yhden illan huumaksi valitsisi herra B:tä, jos A:kin olisi tarjolla. Jos lopputulos on sama eikä ulkonäkö eroa niin kai jokainen mieluummin viettää illan hauskan seuramiehen kanssa kuin ujon hissukan!
Tottakai jos taas taustalla on aviomiehen haku, lähtökohta on ihan eri. Mutta siitähän tässä nyt ei puhuttukaan.
mutta vain puhelinnumeron ensialkuun.
Olen jo kasvanut aikuiseksi ja saanut tarpeekseni tuosta tyypistä A.
Haluan syvyyttä suhteeseen ja pysyvyyttä. A:n kanssa käy varmaan, jos haluaa vaan sänkyyn, mutta ehdottomasti B, jos haluaa rakastua oikeasti!
että riippuu mitä haluaa, yhden yön seuraa vai ehkä enemmän? B:stä vois olla potentiaalia muuhunkin kun ei ole niin ollakseen.
A-tyyppi pettää tasavarmasti useammin, jos sellaisen kanssa haksahtaa muuhun kuin yhden illan panoon.
En halua yhdeksi yöksi perässävedettävää. Vaikka kuinka "hiljaisissa vesissä ne kalat kutevat" tms. Ei sitä koskaan tiedä.
Hyvä tanssija, taitaa usein myös täkkipolkan.
Mä tykkään herrasmiehistä enkä tuollaisista lipevistä vonkaajista kuin A
Luultavasti kuitenkin a. Nössöt ei kiinnosta panomielessä.