Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Apua! Pankkilakon aikana pitäis lähteä lainanlyhennys, mutta

Vierailija
14.12.2009 |

tilin saldo ei riitä. Käteistä voisin laittaa tilille, mutta eihän sekään onnistu. Onko kenelläkään tietoa, lähteekö lainan lyhennys lakon aikana kuitenkin? Ja jos lähtee enkä saa talletettua rahaa lakon takia, niin saanko seuraamuksia tilinylityksestä? Pankin sivuilla luki vain että häiriöitä saattaa esiintyä.



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siirsin juuri nettipankissa tililtä toiselle rahaa lainanlyhennystä varten ja toimi hyvin (Nordea). Saa nähdä meneekö lyhennys säädettynä päivänä, kun se on lakon aikana.

Lakko kestää vain kolme päivää. Suoraveloitusta yritetään aina 2-3 päivää, ehdit varmaan hoitaa asian hyvin torstainakin.

Vierailija
2/2 |
14.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta mietin vain jotain seuraamuksia. Ei ole tullut tilannetta eteen, jossa katetta ei olisi. Mietin jotain sakkosummaa joka voisi seurata. Ja jos näin olisi, niin pitäisikö se maksaa, koska pankki on lakossa.



t. Bimbo ap, jolla kaupallinen koulutus :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kolme