Voitaisiinko täällä päästä sopimukseen edes yhdestä tytön nimestä, joka kelpaa kaikille?
Kommentit (56)
Siis sellanen 60-kymppinen elämäänsä kyllästynyt. Kauhee nimi. Kaunein on Anne, joka on oma nimeni. Olen muutenkin täydellinen, ei kyllä paljon av-mammojen tykkäämiset paina.
juoppona akkana! ;oD
Mun mielestä Anne on taas ihan kauhea nimi. Tulee mieleen sellainen neonvärisissä vaatteissa, kivipestyissä pussifarkuissa, vaaleanpunaista lipglossia, ja hiukset hirveässä tupeeratussa pehkossa hengailijaa... WAU!
Mun suosikkeja täällä jo esitetyistä ja omista suosikeistani ovat
Elina
Maria
Anna (menettelee)
Sofia
Iiris
Noora
Ingrid
Astrid
Katariina
Aino on ihan kauhea. Maria menettelisi muuten, mutta mun mies on ihastunut yhteen Mariaan, joten ei käy. Anoppi taas on Elina ja inhoan anoppia, joten tietysti myös Elina-nimi yököttää.
Kauniskin nimi muuttuu kamalaksi, jos tuntee/tutustuu ei niin kivaan nimen kantajaan. Ja kun kaikista ei voi tykätä, ei kaikki nimetkään natsaa.
Karoliina oli mainituista nätti. Lisäksi pidän nimistä
Saga
Selina
Veera
..on minusta nätti nimi. En jaksanut koko viestiketjua selata, eli en tiedä onko näitä jo ehdotettu, mutta Heidi, Jenni, Laura, miten ois?
En myöskään Laurasta. Heidi ja Jenni menettelee.
Maija, Anna, Eeva, Katariina
Kelpaisko nämä? :)
on varmaan kaikkien mielestä kaunis nimi.
että Elina olis aika monen mielestä kaunis ja neutraali nimi..?
eikä lainkaan pitänyt nimestään.
Ei semmoista nimeä olekaan mistä kaikki pitäisivät.
Kaikka ei voi (eikä tarvitse) miellyttää.
on kaunis merkitykseltään ja ääneasultaan
Maria on neutraali
Helmi on liian teennäinen
Maija, Henna ym on yksinkertaisesti rumia
on se kaikista, kaikista ällöin nimi, jonka tiedän.
Aurora?
Nopeasti on vaikea keksiä montaa kauheampaa prinsessanimeä.
Annasta saa hauskoja sanaleikkejä. Anna-Manna anna panna. Anna ny! Nimesi ihan saa kokeilemaan että annatko. Ovatko siskojesi nimet Aina, Impi ja Ellen?
T:Anna
Heidi?