Isä ei tullut vessasta kieltämään, lapsi veti pöydän pinnan rikki kivellä
Itse kuulin kyllä mitä tapahtuu, mutta en ole 3 vuoteen käynyt vessassa ovi kiinni ja miehen oikeus on muka jumittua lukon taakse tunniksi. En välittänyt pätkääkään, ottakoon ukko opiksi.
Kommentit (7)
kuten joku täällä eilen valitti miehensä ulostamisesta wc:ssä
Mikä huuto olisi, jos olisit itse ollut vessässä, lapsi töllöillyt eikä mies olisi puuttunut, vaikka kuuli?
Onko ihan järkevä tapa osoittaa mieltään oikeudestaan vessarauhaan? (Johon sulla siis kyllä pitää olla oikeus, en ikinä mene vessaan lukitsematta ovea, sen verran pitää olla omaa aikaa.)
Miksi oli vessassa noin pitkään?
Tästä viestistä tuli yleisellä tasolla mieleen se sanonta, että pitää valita haluaako olla oikeassa vai naimisissa.
saadakseen omaa aikaa. Se on olevinaan pyhää aikaa jota ei saa keskeyttää, ja se siellä lukee lehtiään ylhäisessä rauhassaan niin kauan kuin ikinä pystyy. Mä en ikinä kehtaisi itse olla niin itsekäs, mutta miestä ei tunnu häiritsevän.
Miksi oli vessassa noin pitkään?
Jos ap kerran oli paikalla ja olisi pystynyt estämään pöydän rikkoontumisen, hän on vastuussa pöytänsä rikkomisesta ihan itse. Ihme valtataistelua teillä käydään 3-vuotiaan lapsen kasvatuksen kustannuksella!
Miksi mies tekee kasvatuksen ikävän työn?
kun miehesi on vessassa?