Lua-kuulat vs. Aquaflex-kuulat?????
Hei, olen nyt kahlannut varmaan sata sivua tekstiä koskien erilaisia Geisha-/harjoituskuulia ja nyt kysyisin mielipiteitä noiden kahden välillä. Olen hylännyt kaikki muut vaihtoehdot erinäisistä syistä.
Osaisiko joku teistä auttaa päätöksenteossa, sillä molemmat vaihtoehdot ovat hintavia. Haluaisin kuulat, joista olisi apua pitkällä tähtäimellä sekä lihasten kunnossapitoon (ensin kuntoon saantiin) ja miksei seksiinkin
Luna-kuulathan ovat pyöreät, paino 28-72g ja Aquaflexit suipot, painoa 5-55g. Minua mietityttää, että käyvätkö Aquaflexit sitten pian liian kevyiksi ja ovatko Lunat taas liian painavat alkuun? Ovatko Aquafexit liian vaativat muotonsa takia. Ettei vain treenaus loppuisi sen takia? Entä, onko joku kokenut Luna liian isoiksi kuten Smartballsit? Esikoisen synnytyksestä kohta 2v. Joskus pitää kiirettä vessaan, mutten usko lihasten olevan AIVAN rapakunnossa.
Kiitos etukäteen vastauksista!