Mitä ALE-löytöjä olette tehneet, onko hyvät alet?
Kommentit (19)
ei. Pitäkää hauskaa minunkin puolestani:(
*pillahtaa taas itkuun*
Mietin että lähtiskö tänään aleihin vai ei. On niin hyvä keli ettei toisaalta malttaisi mutta vähän tekisi mieli. Mutta onko siellä muuta kuin kesävaatteita, tarvisin enempi sellaista tavallista käyttövaatetta.
seuraavista paikoista: H&M, Lindex, Kappahl, Exit ja Stokka.
Tytölle tarttui mukaan sandaalit 10,- (urheilukaupasta, ovh. 29,90e)
rullaluistimet 59,- (ovh. 99,-) + suojapaketti kaupan päälle.
Kolmet sukat ja yhdet farkut JC:stä -50% sekä puolihame ja musta collegetakki -70%. Aurinkolasit Instrusta -30%.
Ihan hyvät alet oli - vielä jäi ne peruskaupat KappAhl, Lindex ja H&M käymättä. Katsastan ne lasten osalta myös vasta keskiviikkona.
Ostin lapsille Stadiumista Everestin windstopperfleecet 19.90e/kpl. Normihinta tais olla 39.90. Poika sai vielä Bobosta kengät 14,28e. Niistä alennus oli -30%.
Että aika hiljaista aleilua meillä :)
Anttilasta Nanson paidan puoleen hintaan sekä sukkiksia ym. sukkia edullisesti, miehekkeelle Kappahlista 2 housut, pojalle pyjaman ja tytölle mekon- tiistaina uudestaa aleen =)
tilannu paljon lastenvaatetta ja henkkamaukaltakin jotain itselle, alta neljän euron kesämekkoja yms. lapsille merkkivaatetta saa nyt halvalla tilattua ulkomailta.
Peakin huppari pojalle 39€, näitä kahta mallia, joista toisen olin tietenkin ostanut pari viikkoa sitten Stockalta 74€. Ketuttaa.
ale löytöjä netistä itelle henkkamaukalta. lapsille tein www.sucette.fi ja www.metkula.com ja pikkuhelene.fi kotiin tilasin jotain netanttilasta. kaikista sai laskulle, joten oli varaa tilata =)
Barnskobutiken.se:sta lapsille sandaaleja ja kesäkenkiä; Superfitia ja Timberlandia kaikki alle 350 kruunua.
tilasin myös lapsille. lastentaikamaa.fi, ei ole postikuluja ja voi tilata laskulle
Siis juhannusalet ja joulualet ;)
Tänään kävin ostoksilla, rahaa meni 102€ ja sillä ostin:
2-v pojalle 4 t-paitaa, yhdet paremmat housut, kahdet verkkarit
5-v tytölle välikausiasun tulevaa päiväkotisyksyä varten
Kummitytölle mekon ja bodin
Itselleni 2 housut ja kengät
ja mukaan tarttui parit shortsit pojalle hm:ltä, toisessa 50% alennus. Välikausitakin ja housut ostin alennettuna jo alkukesästä, samoin tytölle legon juhlamekon kesän juhliin. Tuntuu että aleja on ollut tasaisesti koko kevään.
Itselleni en ole vielä ehtinyt ostaa mitään mutta kengät ainakin tarvitsisin. Toivottavasti vielä viikon päästä on kokoja, pääsen kaupoille vasta sitten.
kivat löydöt tein Jumbosta ja Outletista :)
Name It paitoja 2,50e,4e sekä Ticket Plain rain 32e.
3v pojalle löytyi Jumbon Anttilasta kauluspaita ja hihaton paita komeamman puoliskoni syntymävuodella!
2 wife beateria yht. 12€
Huomen meen uudestaa.
löysin ihanan tunikan ja paitojaki ois ollu
mites muut? entä ap itse?