En jaksaisi päiväkodin kesäsulkua ilman 20 tuntia Muumeja digiboxilla
Lapsi on juhannuksesta alkaen katsonut Muumeja varmaan 4-5 tuntia päivässä, kun en itse enää näillä helteillä jaksa loppuraskaudesta ulkoilla. Lasten isällä on pakkomielle mökkeilystä, eikä hänestäkään ole mitään apua lastenhoidossa. Onneksi viikonloppuna saa taas 2 muumijaksoa kovalevylle talteen ja lapsi viihtyy ensi viikollakin. Kerran päivässä ehkä ulkoilemme, jos jaksaa.
Kommentit (15)
enkä pystyis ollenkaan rentoutumaan jos lapsi olisi siellä huonolla valvonnalla.
muuta iloa samasta isästä ei lapsilleni ole eikä tule olemaan.
ei ole kovin hyväksi lapselle tuo telkkarin tuijotus, lisäksi muumit on aika pelottavia.
Pelatkaa pelejä, jutelkaa, lukekaa kirjoja...
muuta iloa samasta isästä ei lapsilleni ole eikä tule olemaan.
liian pelottava. Ja eilen saatiin aikaiseksi raahautua kirpparilla ja ostettiin kasa uusia lastenkirjoja, mutta en niitäkään jaksa lukea kun pitää nukkua.
neljättä kertaa peräkkäin jumiutujalapselle? Ei jaksa. saman muumijakson voin laittaa digiboxilta vaikka 5 kertaa, mutta kirjaa en lue kuin kerran.
päivänä kun lapsi jää jumittamaan.
Itsellä alkuraskauden väsymystä ja meillä on lapsien dvd.t takavarikoitu kesäloman ajan! Paitti jos tulee vesisateita.
Odotan neljättä, vanhin 4- vuotias. Hyvin jaksaa kun asenne kohdallaan, sulje tietokone ja lässytyksen helteestä.
Itte nautin suuresti kun viimesillään on kesällä eikä talvella!
äskön sanoit että luet vain kerran
päivänä kun lapsi jää jumittamaan.
Milloin se vauva sitten syntyy? Jos sinulla on laskettu aika vasta myöhemmin niin kai nyt hyvä ihminen ulkona jaksat edes käydä? Ja mitä iloa siitä täyssisaruksesta on jos esikoinen jatkaa kuitenkin täysipäiväisenä hoidossa?
Miten te hyvät ihmiset päästätte itsenne tuohon kuntoon? Ei normaali raskaus ketään invalidiksi tee!
Ymmärrätkö, että tuon ikäiselle lapselle ei ole hyväksi katsoa 4-5 tuntia tv:tä päivässä!
Jos olet noin huonossa kunnossa, tarvitset jotain kotiapua tai tukiperheen.
kelvottomalta isältä? Mitä lisäarvoa lapsi siitä saa? Jotenkin tuntuu taas, että äidin vauvakuume on ohittanut kaiken järjen, ja lapsen edun ajattelun.
joka ei myöskään huoli vammaista lasta. Huono!
mut nyt onneksi viilenee
laita lapsi mökille miehen matkaan