Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko täällä kukaan muu riidoissa sisaruksen/sisarusten kanssa? ov

Vierailija
28.03.2008 |

Itse en ole ollut missään tekemisissä siskoni kanssa yli 7 vuoteen. Siskoni ei voi tulla yksiinkään sukujuhliin ettei vaan vahingossakaan satu samaan tilaisuuteen mun kanssa. Myöskään oman kummilapsen synttäreille ei voi tulla, koska me ollaan siellä. Ja siskoni oli se, joka aloitti tämän mykkäkoulun.

Toinen siskoni on " ok" väleissä tuon paskapään kanssa, oikeastaan pakon edestä, koska erehtyivät pyytämään tuota yhden lapsensa kummiksi, jota nyt katuvat.

Äitini on ok väleissä tuon kanssa, vaikkei siskoni informoi asioista mitenkään (kuten suunnitteilla olevasta muutosta ulkomaille tai raskauksista. Äitini on saanut tietää noista asioista viimeisenä, kun siskoni miehen suku on saanut tietää asioista jo ties kuinka kauan aikaa sitten).

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko fiksua ja aikuismaista riidellä? Hän on kumminkin Sinun sisko, oli kuinka paskapää tahansa.



Tosin en tiedä taustatietoja...

Vierailija
2/2 |
28.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja mitään sovintoa on turha yrittää tehdä, koska tuo kusipää ei vastaa puhelimeen, soita jne. Ja esim. kun tuo meni naimisiin pari vuotta sitten, hän kutsui pakon edessä siskoni perheineen + äitini. Meidän perhettä tuo ei viitsinyt kutsua, koska se olisi ollut niin väkinäistä tms.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan kaksi