Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voisin helposti kuvitella veljeni pystyvan sellaisiin tekoihin kuin tanaan nahtiin. Mutta mitaan muuta en voi tehda, kuin suojella omaa perhettani, valitettavasti.

Vierailija
07.11.2007 |

Ajatusmaailmassa on paljon samaa kuin ampujalla. Hänellä on valtavan musta-valkoinen maailma, jossa ihmiset ovat hänen puolellaan tai häntä vastaan. Vastustajilla ei ole mitään oikeuksia mihinkään, vaan joutaisivat kuolemaan.



Hän katsoo olevansa normaalien velvollisuuksien yläpuolella. Ei ole koskaan ollut töissä eikä tule menemäänkään. Ei kyllä varmaan ole työkykyinenkään eikä selviäisi missään työyhteisössä. Vaati vanhempiamme elättämään ja kun vanhemmat eivät enää yli 30-v ihmistä suostu elättämään, sanoo veli ottavansa yhteiskunnasta kaiken irti ja niin tekeekin.



Mutta mitä näille voi, ei yhtään mitään ja piste.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

heitin sen sit pihalle. yritin auttaa sitä hoitoon pääsemisessä, mutta lopulta sit aattelin, et jos yhteiskunta ei nyt auta, niin ei ole mun vika kun se kilahtaa. toivottavasti en vaan ole minä silloin paikalla.



kumma kun hoitoa ei saa vaikka kuinka ois sekopää.

Vierailija
2/2 |
07.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

minunkin veljeni (35 v.) on syrjäytynyt ja pitää yhteiskuntaa syyllisenä. on puhunut, että mm. rekkaitsemurhia tekevien motiivi olisi saada mahd. paljon vahinkoa aikaan yhteiskunnalle ja sitä kautta saada aikaan pohdintaa yhteiskunnan tilasta - sairasta !



Yritin selittää hänelle, että itsemurha on vihaa käännettynä itseen ja että on parempiakin keinoja vaikuttaa yhteiskunnassa.



Ajattelu on jo perustavanlaatuisesti vinksallaan, enkä tiedä onko esim. huumeilla osuutta asiaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan kahdeksan