Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä tehdä Helsingissä vajaa 2 v ja vauvan kanssa?

03.07.2006 |

Eli siinäpä se! Mitä siis suosittelet? Lintsi -linja ei oikein vielä innostaisi kun lapset ovat vielä niin pieniä, muita ideoita??? Ja voi olla myös Helsingin lähellä eli kaikki pk-seudun vinkin kehiin!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse en ainakaan viitsisi Helsingissä viettää aikaa tuon ikäisten kanssa. Vuosi lisää ikää ja koko päivän retkelle eväitten jne. kanssa Korkeasaareen.

Vierailija
2/5 |
03.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ne hesan internetsivuilta. Toreilla on kiva käydä, samoin puistoissa, eväät vaan mukaan. Alle kaksivuotias tuskin vielä nauttii sen enempää oli paikka maksullinen tai ei. Toki jos aikuinen itse haluaa jotain tehdä voi lasten kanssa mennä vaikka uimarannalle, maauimalaoihin, Korkeasaareen tai Lintsille, sehän on maksuton sisäänpääsyltään.



Itse pienen pojan, ja isompien lasten äitinä nautin eniten omista eväistä rauhallisella merenrantapiknikillä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
03.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pienempi malli samasta on Mustasaari, jossa on mm. lampaita ja pupuja. Lego-juttu Hakaniemessä kiinnostaisi samoin jo isompaa (saa rakennella legoilla ja siellä on jokin näyttely). Päivälehden museossa on Nalle-puh näyttely, elokuvia ja Puhin sekä kamujen " kodit" - meidän kaksivee tykkäsi! Lintsin merimaailma voisi olla innostavaa katseltavaa myös vauvasta.



Hauskaa Helsingin-reissua!

Vierailija
4/5 |
03.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

puisto. Siellä on eri leikkivälinevalmistajien leikkipuistoja ikäänkuin näyttelyalueella ja kaikki käytettävissä. Tosi ihania härveleitä kaiken ikäisille. Meidän 2 vuotiaan suosikkeja on puiset ihan oikean näköiset eläinveistokset, joilla saa ratsastaa jne. Ja alueella on kiva kahvila. Niin, ja ihan oikeita heppoja aitauksissa pienen kävelymatkan päässä.

Vierailija
5/5 |
03.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lintsillä on PALJON laitteita ihan pienillekin!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi neljä