Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemusta ultrasta anturilla?

Vierailija
26.08.2007 |

Olen huomenna menossa ultraan ja tehdään kuulemma nykyään anturilla. Edellisistä raskauksista on aikaa, siihen aikaan oli ensimmäinenkin ultra ihan vatsanpeitteiden läpi.

Minua oksettaa (on siis tosi paha pahoinvointi) ajatuskin siitä, että jotain h-tin anturia tungetaan sisuksiini... Onko se niin kamalaa, mitä pelkään?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
26.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis meinaat sitä puikkoa vai? Onhan se penistä pienempi, no worries.

Vierailija
2/5 |
26.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ultraäänilaitteessa on aina anturi. Anturi voi olla vatsan päälle laitettava tai vaginaalinen. Vaginaalinen anturi on kapea sauva, jonka päälle laitetaan kondomin tyyppinen liukastettu suojus, ei satu eikä sitä tarvi työntää kuin muutaman sentin " syvyyteen" .

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
26.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllähän ne jossain vaiheessa tunkee sinne kätensäkin, ei sitäkään oikein mitenkään voi estää.

Mikä siinä sua tarkemmin ottaen yököttää?

Vierailija
4/5 |
26.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

uä-tutkimusta niin piece of cake. :) Kävin siinä itsekin, ei mitään hätää. ;) Ja sehän tehdään alakautta, joten ei sun oksentamiset ja pahoinvoinnit siihen mitenkään vaikuta. Ota kaarimalja siihen viereen vaan.

Vierailija
5/5 |
26.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minusta tällä hetkellä melkein mikä vain on kamalaa, olo ihan hirveän etova. Pienetkin asiat tuntuvat stressaavilta.



Muille: kiitos vastauksista, ettei tunnu ihan kauhealta eikä työnnetä kuin parin sentin verran. Kuvottaa vaan tässä raskaudessa erityisen paljon. Mutta huomenna senkin tietää, onko vaikka tuplat tulossa kun on tuplapahoinvointi :-O

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän kaksi