raskauden mahdollisuus
kaipaisin samnalaisia kokemuksi tai vastaavia plussa/negatuloksia...
Eli tein raskaustestin kp 28/30 (kp vaihdellut yleensä 28-30) jolloin negaa. Tänään 31/30 haamun (iltavirtsa)(todella haamun siis, oli siis havaittavissa, mutta tod heikko ja olematon). Nyt sitten ajattelin odotella tiistai aamuun ja tehdä testin vielä uudelleen!
Onko kellään kertoa omia kokemuksia vastaavassa tilanteessa? Syy miksi testaan on että minnulla on pieni tunne että voisin olla raskaana, lasta yruítetty ji yli puoli vuotta, sekä muutamia oireita, kuten runsasta valkobuotoa, pissaamisen tarve lisääntynyt rajusti, hieman huonovointisuutta, alavatsa sekä alaselkä " jomotusta" .
Tämä on siis TODELLA suuri asia meille, ja raskautta toivotaan hullun lailla!ja todella malttamaton olen tämän suhteen ja siksi kaipaisinkin teidän kokemuksia. Onko siis kellään näyttänyt negaa/haamua noilla päivillä, mutta kuitenkin raskaana tai muita kokemuksia.
Kiitos jo etukäteen!
Ps. yleensä mnekat ovat alkaneet kp28-29 tuhruvuodolla jota nyt ei edes le tullut lainkaan...!ja nyt siis 31/30
nimim. toivotontako vaan?vaiko sittenkin
Kommentit (4)
haamu kuitenkin merkitsee raskautta. mutta minä kuitenkin vielä varmistaisin asian uudella testillä.
Meillekin tulee maaliskuussa vauva. Vai meneeköhän sinun jo huhtikuulle.
kiitos jo nopeille vastanneille!Ja lisää vastauksia odotellaan!!
Pahoittelen runsaita kirjoitusvirheitäni, näppäimistö hieman piilossa eikä silmät näe, ja ulkomuistista näpyttelin menemään. Kun nyt huomasin nuo runsaat virheet, vedin näppäimistön syliin! =D
Voisiko todellakin olla etttä olisin raskaana!!!se olisi aivan liian mahtavaa!mies ei vielä uskalla elätellä liikaa toiveita, koska meitä varoiteltiin kohtutulehduksen myötä, että pahimmillaan se voi aihettaa meille lapsettomuutta. ja nyt tosiaan yritystä ollut päällä reilu puoli vuotta ja ensimmäisen kerran pienen pienen pieni tunne että raskaus voisi olla totta!
Mutta niinkuin sanottu!lisää kokemuksia/tietoa ja SUURI KIITOS jo vastanneille!!!
nimim. " aloittaja"
vai mitä tarkoitat? saita haamun jo seuraavana päivänä kun menkkojen olisi pitänyt alkaa, eikä ole alkanut. nyt vaan odotelet pari päivää, alkaako menkat valitettavasti kuitenkin vai vahvistuuko viiva testissä. Iltapissasta testasin itsekin hennon viivan jo 26/28 ja 30/28 vahvemman.