Pikku-Maddie löytynyt? OV
Portugalin poliisilla on pääepäilty. Hänen ex-vaimon luota britanniassa kannettiin kaksi lasta huopiin käärittyinä poliisiautoon ja kiidätettiin pois. Onko toinen Maddie? Portugalin poliisi pitää kohta tiedotustilaisuuden, ehkä sitten saadaan kuulla lisää. Voi kun toinen heistä olisi Madeleine!!!!
Kommentit (10)
Siis tietenkin jos ne lapset on olleet siepattuja. Ihan sama onko löydetty lapsi Maddie vai joku muu!
img. dailymail. co. uk/i/pix/2007/05_01/suspect1ALBANPIX_468x248. jpg
Vasemman puolen lapsella on kovasti samanvärinen pyjama kuin mitä Madeleinella oli kadotessaan...
mies oltiin nähty britanniassa lentokentällä heti maddien katoamisen jälkeen mutta saapui saman tien takaisin portugaliin. ehkä kävi viemässä maddien britanniaan? miehellä on maddien ikäinen ja ihan maddien näköinen oma tytär, ehkä käytti tyttärensä passia?
portugalilaisen huoltoaseman videokuvasta on tunnistettu tämä pääepäilty, hänen saksalainen tyttöystävänsä ja tämän tyttöystävän entinen mies, joka on portugalilainen.
k
luin myös että toimittajat jotka parveilevat mc cannien hotellihuoneen ulkona ovat hiljattain nähneet kun äiti vastasi parvekkeella puhelimeen ja ollut helpottuneen oloinen? en tiedä sitten, kaikki on pelkkää arvailua tässä vaiheessa. mutta kohta tiedetään toivottavasti lisaa.
se vielä että pääepäilty on kuitenkin laskettu vapaaksi lunnaita vastaan, mutta hänellä on maastapoistumiskielto ja hänen pitää ilmoittautua poliisille tietyin väliajoin.
ja toivottavasti ne urpot vanhemmat sen jälkeen tuomitaan heitteillejätöstä ja rankaistaan asianmukaisesti. Tuollaiset urpot ovat muuten heti seuraavalla lomalla nauttimassa mukavaa illallista ravintolassa, kun lapset 2 ja 3 v kärvistelevät yksin hotellihuoneessa lukitsemattoman oven takana.
Mutta voihan se sama pyjama olla käytössä useampana päivänä.
kidnappaajat panostaa uhriensa puhtauteen ja muuhun hygieniaan? varmaan on myös nälissään jos vettä on edes saanu....
Vierailija:
kidnappaajat panostaa uhriensa puhtauteen ja muuhun hygieniaan? varmaan on myös nälissään jos vettä on edes saanu....
mutta noissa kuvissa tuo oikeanpuoleinen nainen näyttää ihan Jenna Elfman. lta, siis siltä Dharmalta.
Toivotaan parasta!!!