oletteko ikinä poistuneet ravintolasta maksamatta? mitä mieltä siitä jos
saa odottaa ja odottaa ja taas odottaa....? Oltiin la syömässä ja odotettiin yli tunti, kukaan ei tullut kysymään halutaanko lisää juotavaa tai jälkkäriä tai laskua vaikka yritettiin vilkuttaa heille. 7 henkilöä seisoi baaritiskin takana eikä paikka edes täynnä ollut. Siis todella huonoa palvelua - no, sanoin et vedetään takit päälle niin kyl ne tulee. Ei vaan kukaan huomannut mitään, joten sit otti jo niin päähän että ravattiin ulos....halpa ilta ja hyvää ruokaa mut fiilis jäi kyl nollille. Onko joku muu tehnyt näin?
Kommentit (5)
oma mokansa!
periaatteesta en kyllä sitten kannata varastamista!
Mutta palvelusta me maksamme ravintoloissa, jos kukaan ei huomaa niin johan on kumma! Oisit paiskannu muutaman setelin tiskille ja kiittänyt vaikkapa *askasta palvelusta.
Ehdottomasti pistät palautetta!!!!
Olisin kyllä palautetta heille antanut käytöksestä (kävellyt heidän luokseen vaikka omin jaloin, jos ei muuten puheyhteyttä saa paikan päällä).
Tapoihini ei kuulu varastaminen/ maksamatta jättäminen.
Käveltiin kassa tiskille ja jäin siihen seisomaan. Muut menivät autoon.
Ihmeen nopeasti tuli palvelua
Vaikka palvelu huonoa, saitte ruuan. Olisitte jättäneet rahat pöytään tai kai sentään olisitte osanneet kassalle mennä sanomaan että lasku tänne.