Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Helppoja ja kivoja leikkejä pojan 8-v. synttäreille? ev

Vierailija
20.01.2007 |

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
20.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ota pilli, joka taittuu. Taita se 90 asteen kulmaan, siis ihan kohtisuoraan (niin hyvin kuin saat) ja pieni kevyt pallo (styroksia tms.) puhalla pillin pitkästä päästä tasaisesti ja yritä pitää pallo ylhäällä Toisessa päässä. Ollut kuulemma joskus spedessä, mut mä muistan et jossain kerhossa joskus lapsena tehtiin. Meidän 4v:kin vähän oppi ja 6v oikein tosissaan innostui harjoittelemaan.

Vierailija
2/2 |
20.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

osta jotain pikkuyllätyksiä niin että jokaiselle synttäreille osallistujalle on yksi varattuna. tee niistä sitten kerroksittain paketti niin että laitat ekan yllärin pakettiin jonka päälle paketoit seuraavan jne.

leikkijät asettuu piiriin ja laita musiikki soimaan, paketti kiertää kädestä käteen ja kun lopetat musiikin se kenellä paketti on saa avata päällimmäisen kerroksen. kannattaa kuitenkin pitää huoli että jokainen saa avata, muuten tulee pettymyksiä!



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla