Hei miten tuolla ebayssa toimitaan?
Tietääkö paljonko maksaa postituskulut jenkeistä suomeen jos huutaa jotain? Jne. tietoja kaivataan...
Kommentit (4)
Ne kannattaa AINA kysyä etukäteen, muuten voi tulla ikävä yllätys. Esim. kerran kysyin kahden pikkulapsen trikoopaidan postikuluja; ne olisivat olleet 30 dollaria. Paidat olivat alle dollarin. Jätin huutamatta :)
Postituskuluja peritään myös aina enemmän kuin mitä todellinen postimaksu on. Suomen huutonetissä raivostutaan 10 sentin ylimääräisestä kulusta, ebayssä ei ikinä saa niin halvalla (todellinen postikulu + 10 senttiä). Pienin toimituskulu mitä minulta on peritty on 1,50 puntaa, ja todellinen postimaksu oli 1,10 puntaa. Ja tämä oli siis pienin postimaksu.
ihan käytännön ohjeita kyselen näin alkuun pääsemiseksi, katsoin että siellä on noita jäkisvarusteista paljon laajempi valikoima tarjolla.
-ap-
Jos tilaa vähänkään kalliimpaa (about 40e postikuluineen) niin tulli lätkäise päälle alvin ja tullin, joka on esim. luokkaa 25%
Riippuu siitä mitä tilaa. Katso tarkat hinnat netistä.