kynttiläkutsut?
Naapurin rouva kutsui " kynttiläkutsuille" nyt illalla. Mitkä nämä ovat? Olemme vasta muuttaneet tänne ja ihan mukavia naapureita, mutta nyt on vähän hankala mennä kun vauva on nuhassa enkä tiedä yhtään, millaiset kutsut nuo ovat. Mieheni sanoi, että ne on johonkin uskontoon liittyvät, muttei tiennyt tarkemmin.
Kommentit (5)
Ihania kynttilöitä ja kaikkia kynttilänjalkoja ym.
Mulla on vaan paha astma, joten saan ihan tolkuttoman reaktion niistä hajukynttilöistä. Suosittelen kuitenkin, jos et ole herkkä hajuille.
Ihania kynttilöitä ja vielä ihanampia ne kynttilänjalat ja muut " hörsöt" joihin kynttilöitä voi laittaa. Mutta aivan sairaan kalliita.
Mene ihmeessä katsomaan. Osta vaikka niitä pikkuvotiivikynttilöitä, jos et kehtaa olla mitään ostamatta tai tuikkuja, ne ei ole kamalan kalliita.
Sain lahjaksi ja laitoin vessaan. En ole polttanut niitä, mutta ovat nätillä lautasella kauniita ja tuoksuvat kivalle.
En tiennyt, että ovat kalliita...
Huvittaa toi uskonto . jaa - a mikähän uskonto olis kyseessä ?
Niissä siis vaan esitellään (sairaan kalliita) kynttilöitä ja niitä voi tilata samaan tapaan kuin Tupperin astioita.