Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

sanotaan että kerrasta voi tulla raskaaksi, mutta voiko tosiaan raskautua

Vierailija
30.09.2006 |

päivää ennen kuukautisten alkua? (kaverini väittää näin.,.. vaikka ovishan on kuukautisten keskivälillä!)

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
30.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olin nimittäin juuri sekstailemassa ennen kuukautisia oriini kanssa ja luotin siihen, että tietenkään en voi tulla raskaaksi. Nyt vähän pelottaa, kun on jotenkin väsynyt ja pullea olo, että jos olisikin niin, että olisin tullut raskaaksi ns. varmasta hetkestä huolimatta

Vierailija
2/4 |
30.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse tulin kerran raskaaksi samana päivänä, kun menkat olisi pitänyt alkaa. Kierto oli 28 pv mittainen ja kierron keskivaiheen normaalin ovulaation erotin selvästi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
30.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minkäs ikäinen olet kun et tuota tiedä? Et tainnu käydä seksuaalivalistustunneilla koulussa? Etkö oikeesti oo mistään kuullu tota? Raskaaksi voi kuulemma tulla vaikka kuukautisten aikana (tosin hyvin pieni todennäköisyys)

Vierailija
4/4 |
30.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos olisin raskautunut juuri silloin 1 päivä ennen kuukautisia, voisiko olla niin, että jopa kuukautiset tulevat siinä sitten vielä?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kolme kuusi