Tää palsta on mennyt ihan oudoksi.
Näyttää siltä, että menen kilpailevan lehden palstoille ja jään sinne.
Tässä perustelut:
Linkityskielto häiritsee keskustelua tosi paljon. Harmi ettei saa linkittää, ne olivat parasta antia! Tältä palstalta löytyi yleensä aina vastaus mihin kysymykseen vain, kun ihmiset jakoivat linkkejä toisilleen. (näitä huutis-mollaus ja irc-mollaus -linkkejä en koskaan ole ymmärtänyt)
Monessa keskustelussa kun joku on toista mieltä kuin joku toinen, niin heti huudellaan että tehdään ilmoitus, missä valvoja?
Jos siis ei omat mielipiteet mahdu tiukkapipoisten mammojen kaaliin, niitä ei sovi silloin kirjoitella. Tai viestit poistetaan heti. (älkää ymmärtäkö väärin, minun viestejä ei ole koskaan poistettu)
Kannatan vapaata keskustelua, kaikilla on oikeus sanoa mielipiteensä ilman sensuuria.
Siksi siis poistun täältä. Hellurei, pitäkää hauskaa. Muistakaa olla aina samaa mieltä kuin edellinen vastaaja!