Lue keskustelun säännöt.
Se on äitiENpäivä, ei äidinpäivä, TAUKIT!
13.05.2006 |
Äitienpäivänä muistetaan kaikkia äitejä, ei pelkästään omaa äitiä.
Tapaan kuuluu onnitella muitakin äitejä ja - hui, mikä ylläri kaiketi osalle teistä - valtakunnallisessa äitienpäivän juhlassa klo 12-13 Helsingin Säätytalossa palkitaan 37 äitiä kunniamerkein tunnustuksena kasvatustyöstään. Tilaisuudessa on läsnä presidentti Tarja Halonen puolisoineen.... ei hänkään ole siellä juhlimassa OMAA äitiään, vaan äitejä ylipäänsä.
Kommentit (2)
ärsyttää, että päivänselvästä asiasta pitää joka kevät tapella. " meillä ei mies minua muista, eikä tarttekaan, koska en ole hänen äitinsä" . happamia sanoi kettu pihlajanmarjoista.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Juuri näin. Äitienpäivänä äidit ovat päivänsankareita. Yhtä hassua olisi, jos en voisi onnitella kaveria syntymäpäivän johdosta vain siksi, etten ole häntä synnyttänyt :D