Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tuliko muille paha mieli tuosta paskin ukko -ketjun diskosta?

Vierailija
30.05.2006 |

Tajusin, ettei oma mies tee ikinä mitään, edes vahingossa, ilahduttaakseen tai piristääkseen minua. Ite yritin alkuaikoina keksiä jotain, mutta en ole jaksanut enää aikoihin yrittää mitään.



Oon tosi katkera, että toisilla parisuhteessa säilyy tollainen hassuttelu ja hyvän mielen tuottaminen. Kyllä meilläkin alussa oli hauskaa keskenämme, mutta jotenkin arki on pilannut kaiken. Ihan kuin en enää edes tuntisi koko miestä. Mitään parisuhdeterapiaa tai keskusteluja en uskalla edes ehdottaa. Suotta vaan suututan.



Sukulaisille ja tutuille esitetään, että kaikki on ihan hyvin. Muiden läsnollessa mies saattaa jopa vähän silitellä tai suukottaa, mutta ei ikinä muuta kuin esittämisen takia. Tuntuu ihan turhalta koko elämä. Vuodet kuluu hukkaan sellasen ihmisen kanssa, jolle oon yhdentekevä.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
30.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


Tajusin, ettei oma mies tee ikinä mitään, edes vahingossa, ilahduttaakseen tai piristääkseen minua. Tuntuu ihan turhalta koko elämä. Vuodet kuluu hukkaan sellasen ihmisen kanssa, jolle oon yhdentekevä.

Nämä lauseet nyt vähintään kertovat sen, että mieti uudemman kerran haluatko jatkaa tuossa suhteessa! Ei elämää kannata heittää hukkaan, vain että " kulissit" pysyvät yllä! Voimia sinulle!

Vierailija
2/6 |
30.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kerro mitä mieltä olet ja miltä tuntuu sinusta ja jos mies ei ole halukas puhumaan sillon, anna sulatella asiaa kyllä se sit puhuu ku tajuaa et sul ei oo hyvä olo!!!!ja jos haluaa korjata asiat tai sinä haluat!

puhuminen kannattaa joskus...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
30.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä olen jo pitkään ollut sitä mieltä, ettei kaikki ole ihan kunnossa, mutta välillä myös tulee sellaisia ajatuksia, että olisiko joku toinen mies nyt sitten yhtään sen parempi. Jos ongelmat johtuukin minusta ja seuraavakin parisuhde taantuu samanlaiseksi.



On tosi raskasta, kun tuntee olevansa pelkkää ilmaa, mutta eroaminenkin tuntuu ylivoimaiselta.



-ap

Vierailija
4/6 |
30.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

JOS AIHEESTA ON JO KESKUSTELU MENOSSA EI TARVI ALOTTAA KOKO AJAN UUSIA. TYPERÄ ÄÄÄÄÄÄLLLLLLIIIIIIIIIIIÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ!!!!!!!



fuck you!!



HANKI ELÄMÄ!!!!!!!!!

Vierailija
5/6 |
30.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sun on PAKKO ottaa asiat omiin käsiin ja tehdä asialle jotakin. Kerää voimasi ja rohkeutesi ja juttele miehesi kanssa. Ehdota terapiaa ja tee itse uusia yllättäviä hellyyden osoituksia, jos se siitä sit pikkuhiljaa paranis. Luultavasti miehesi ajattelee samalla tavalla ainakin tiedostamattaan. Tuskin hänkään haluaa elää kylmässä kulissiliitossa. Elämä on lyhyt, ei sitä kannata haaskata onnettomana. Jos ei mikään auta erotkaa ja aloita uusi elämä. Mutta juuri tällaisia tilanteita välttääkseen tulisi parisuhteen eteen tehdä töitä, harvalla se on ihanaa jos kumpikaan ei jaksa ponnistella toisen onnen takia. Vaihda ajatuksen kulkusi siitä että haluat itse olla onnellinen siihen että haluat tehdä HÄNESTÄ onnellisen, se kummasti sit tuo ajan myötä onnea itselle ja parisuhteelle. Tsemppiä, älä vielä anna periksi.

Vierailija
6/6 |
30.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siksi raahustan tässä edelleen, koska epäilen, että jos sattuisinkin löytämään paremman miehen, saan hänetkin vihaamaan itseäni.



Perusongelma on kai se, ettei meillä tosiasiassa ole mitään yhteistä. Joskus olen yrittänyt raahata miestä yhteiseen harrastukseen, lenkille tai edes jotain. hän suostuu lähtemään minun kanssa vain pakon tai näyttämisen tarpeen edestä. Eli siis, jos kutsutaan kylään, juhliin jne.



-ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi seitsemän kahdeksan