Lue keskustelun säännöt.
Tiesittekö että perheellisille ei tukea heru 200€ enempää opiskeluun? Kun taas yksinhuoltajille
04.06.2006 |
opiskelu on helpompaa?
Ei helvetti. Ja sitte ihmetellään miksi on työvoimapulaa. Helvettiin suomen hallitus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Räjäyttäkää eduskuntatalo, pliis? Ja mahdollisimman monta ääliö-kansanedustajaa samalla..
Kommentit (4)
T. opiskeleva yh joka saa (vielä) saman verran kuin perheettömät opiskelukaverinsa
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
verran kuin työttömyyskorvaus(tai aikuisopintotuki) eli n. 400-500¿/kk nettona? Opiskelua kannattaisi tukea, olisi vähemmän työttömyyttä. Aivan saletti..
sitä minkä miehensä perheelle tuo. Lasketaan vain ne mitkä valtio antaa... Ja ne laskut tietenkin unohdetaan, yh kun maksaa kaiken yksin.
perheellinenkään. Opintotuessa ei ole yh-korotusta. Ja kyllä minä ainakin joudun käymään opintojen aikana myös töissä, ettei lainaa tarvitse ottaa. 4 päivän työnteolla saan n. 300¿ lisää rahaa käteen. Yh-korotus lapsilisään on mitä, 33¿/lapsi tms? Minimielatusmaksu 118¿/lapsi. Kyllä veikkaan, että olot paljon paremmat perheissä, joissa toinen puoliso käy töissä, jos ei ole velkaa tms.