Porvoon kirkonpolttaja saanut vaikutteita death metal-musiikista!
Törkeästä tuhotyöstä vangittu 18-vuotias askolalaisnuorukainen kertoo avoimesti musiikkiyhtyeensä kotisivuilla, että on saanut vaikutteita norjalaiselta Burzum-yhtyeeltä.
Sen ainut jäsen on Varg Vikernäs, joka istuu tällä hetkellä kotimaassaan vankilassa tuomittuna murhasta ja kolmen kirkon polttamisesta.
Burzumin tuotanto on aggressiivista death metal -musiikkia, jossa yhdistyvät raskaat rytmit ja kristinuskon halveksunta.
18-vuotias askolalaisnuorukainen on harrastanut musiikkia jo monta vuotta.
Tällä hetkellä hän soittaa rumpuja neljän nuoren kokoonpanossa. Bändi on erikoistunut raskaaseen hevimusiikkiin, aivan kuten useat esikuvansakin.
- Sain ensimmäiset rumpuni 11-vuotiaana. Aion jatkaa soittamista niin pitkään, kunnes raajani irtoavat, sanoo Porvoon tuomiokirkon polttamisesta vangittu nuori mies bändin nettisivuilla.
Kommentit (4)
riehumiseensa vaikutteita musiikin kautta.
No hui helvetti tämänkin sivun aloitus kirjoituksen on tehnyt joku uskovainen.....
Noh taitaa olla ihan vaan nuppi sekasin, mut toki onhan metal aivan paskaa
Vierailija: