Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mua palveltiin tänään todella törkeästi postissa. ov

Vierailija
27.04.2006 |

Vein tänään kaksi pakettia postiin ja olin käyttänyt vanhoja laatikoita ym. pakkausmateriaalia. Toinen paketti oli postieukon mukaan liian huonosti teipattu kiinni ja alkoi narisemaan, että tämä on liian huonosti teipattu ja kyllä mä voin teipata, ei se siitä ole kiinni, mutta kun tähän menee melkein puoli rullaa tätä teippiä. Ja kyllä sun pakkaamis taitosi on aika huono. Voi pylly, pakko oli käyttää noita vanhoja laatikoita ym. koska tuo eka oli niin pieni paketti, että postista ei olisi löytynyt tarpeeksi pientä laatikkoa ja toinen oli niin eri mallinen (pitkulainen) ettei sillekkään olisi löytynyt laatikkoa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Täällä meillä päin on niin vittumainen postihenkilökunta, ettei mitään rajaa. Jakajat ovat kivoja, vaikka jakavatkin postit ihan mihin sattuu. Kyllä se on Suomen posti heikossa kunnossa.

Vierailija
2/2 |
27.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

eri rakennukseen.

Mutta minkä hiton takia siellä sitten on sitä teippiä, jos sitä ei saa käyttää?? Ja olin laittanut molempiin paketteihin metrikaupalla teippiä ja aivan varmasti olivat kestäviä :(

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi neljä