Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voi kyrsä mikä aamupäivä! Kohta menee hermot...

Vierailija
26.04.2006 |

Juu, aamupäivällla poika (1,5v) putos syöttötuolista ja kolautti päänsä. Näyttäs olevan ok, mut kohta lähen käyttämään lääkäriasemalla varmuuden vuoksi. Kovasti tuossa äsken imuroi veljensä kanssa ja muutenkin on vaikuttanut ihan normaalilta et toivottavasti kaikki on ok!!



No, äsken mun miehen kännykkään näytti tulleen tekstiviesti (oli yön töissä ja nukkuu vielä). Se numero näky näytöllä vaikkei viestiä lukenutkaan. No, alkoi vaivata outo numero ja katoin enirosta, ni oli joku Iiris Hgin keskustasta!!! Toivottavasti todellakin on viesti mennyt väärään numeroon!! Asutaan meinaaten samoilla seuduilla itekin.

Tein äsken toimintasuunnitelman: jos on väärästä numerosta, mies varmasti kertoo mulle, mut jos on jotain muuta ni ei kerro... Aattelin sanoo heti ku herää et on tullu viesti... ja kattoo miten reagoi...



Kaiken lisäks aivan kauhee päänsärky eikä mitää särkylääkettä kaapissa :( Tänään ois varmaan ollu parempi jättää heräämättä kokonaan... :((



T. väsynyt 3 lapsen äiti

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
26.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toivottavasti poika on ok ja numero on väärä. Näitä päiviä vaan on aina sillon tällön, huomenna on jo parempi. :) Hakekaa vaikka jätskit lääkärireissun jälkeen.

Vierailija
2/7 |
26.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

keitäpä kunnon kahvit, heitä konjakki messiin, olo ja pää helpottuu, takaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
26.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos se muksu ei oo uninen eikä oksenna niin OK. Jos on oma ittensä niin kunnossa. Seuraa vuorokausi ja herätä yöllä.

Vierailija
4/7 |
26.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Soitin Tapiolan Pikkujättiin ja kysyin et mitä tekisin, vastaanottovirkailija sanoi et monet tuo oman " mielenrauhan" vuoksi lapsen näytille vaikka vaikuttaisikin olevan ok ja niin päätin minäkin sitten tehdä. Äsken laitoin pojan päiväunille ja kuhmu tuntui olevan takaraivossa.

Muutenkin ollut kauhea stressi monta kuukautta ja pelottaa kaikki tollanen normaalia enemmän. Isä kuoli jouluna sydäninfarktiin ja siskon mies kuukausi sitten aivoverenvuotoon :(((



Ja todella toivon et se viesti on tullut väärään numeroon... Kohta pitää kai mies mennä herätteleen ku saa jäädä kahta muuta poikaa vahtimaan lääkärireissun ajaksi.



hermostunut AP

Vierailija
5/7 |
26.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Anna ny sen ukkos nukkua ja oot kotona jos se muksu voi huonosti niin sillon aivotärähdys. Ei sille muutenkaan mitään tehdä!



Jos sulla on ollu kuukausia huono-olo niin hakeudu hoitoon ja miehelle ilmotat että epäilet et se hässii jonkun pedon kanssa. Puhutteko te asioista ja ajatuksista?



Meillä eilen tuli molemmat pojat päällensä alas ja soittelin neuvolaan, oon tässä seurannu et ovat kunnossa.



4

Vierailija
6/7 |
26.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joskus ongelmat vaan tuntuvat kasaantuvan, tiedän!

Mutta, älähän hermoile, vaan yritä rauhoittua ja levätä. Ja kun meet lapsesi kanssa lääkärille, muista ostaa itsellesi särkylääkettä. Toivottavasti tekstaripulma ratkeaa hyvällä tavalla!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
26.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirjotin vaan et miksi se lapsi tarttee viedä sinne lääkäriin jos se ei oksenna tai on ihan normaali pirtee oma ittensä?



Mää ainakin antaisin miehen nukkua! Pakkoko sitä on epäillä pettämisistä, vai onko aihetta?? Musta on kummallista tentata miestä noin, mikä ihmeen parisuhde tommonen on jossa ei puhuta tunteista?



4

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän yksi