Kuinka moni kulkee ilman hattua tassa saassa (hki -20 ja kova tuuli)? Saanko kysya minka ihmeen takia? ja toinenkin Etteko palellu kerta kaikkiaan?
Tiesittekö että pään kautta haihtuu lämpö kaikista tehokkaimmin ( n 80%). Itse olen niin viluinen että että ihmetttelen miten joku tarkenee ilman hattua siksi tämä.
Kommentit (5)
Mutta kyllä tänä aamuna piti kaivaa hattu esille ja päähän, oli niin hyytävää! Syy, minkä takia en yleensä päähineitä käytä, on se, että minulle tulee inhottava " vanne-puristaa-päätä" -tunne, paha olo!
Ei kertakaikkiaan tähän pallinaamaan sovi yhtään mikään. Joten en käytä, muuta kuin lasten kanssa ulkoillessa, jos pakkasta on päälle kymmenen astetta.
että jäi hattu kotiin ja mukaan oli sitten lähtenyt kolme hanskaa:) Että oli sitten pärjättävä ilman hattua...
Huvittaa vaan joskus, kun joitain näkyy palelevan mutta hienona tulee olla ennenkaikkea.
Naurakaa vaan, mutta te olettekin niitä onnekkaita, joille sopii lättähiukset.