Halonen vs. Niinistö.
En tiedä kumpaa äänestäisin, kertokaa hyviä ja huonoja (faktoja heistä) molemmista. Hedelmättömyys hoidosta vaalikoneen mukaan molemmat samaa mieltä, ei siis tuosta eikä halosen vappupuheesta 30-vuotta sitten.
Kiitos ja kumarrus. :)
Kommentit (10)
pystyykö kumpikaan mihinkään ihmeisiin mutta sen tiedän että 12v. Halosta on liikaa. Uutta, nuorta verta tarvitaan tai kehitys pysähtyy.
tai muuhun vähemmistöön kuuluva, äänestä Halosta.
Kiitos vaan faktoista, menen kyselemään älykkäämmiltä ihmisiltä mielipiteitä. Kiitos.
ap
Hän haluaa, että työteko kannattaa ja että on parempi elää työllä kuin sosiaalituilla. Lisäksi hän kannattaa sitä, että lapset voidaan hoitaa kotona, mikäli vanhemmat niin haluavat.
Äänestän Niinistöä.
Vierailija:
Lisäksi hän kannattaa sitä, että lapset voidaan hoitaa kotona, mikäli vanhemmat niin haluavat.
.
Vierailija kirjoitti:
Kiitti netti-linkistä :-)
tukee suomalaista yrittäjyyttä. Suomalaiset yrittäjät ovat meidän tavallisten työntekijöiden työnantajia. Jos ei yrittäjyyttä tueta, olemme kaikki kohta työttömiä, kuka meille työtä antais? Tai sitten muutetaan johonkin ulkomaille ja kuollaan lintuinfluenssaan.
Halosen korupuheet eivät ole toteutuneet 6v aikana, nyt on aika vaihtaa pressaa.