Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kyssäri kuparikierukan käyttäjälle!

Vierailija
01.03.2006 |

Jos sulla on kuukautiset tullu synnytyksen jälkeen laitetun kierukan jälkeen niin onko kierto ollu säännöllinen ja onko vuoto ollu niukkaa?



Mietityttää kun eka tuli tosi runsaat vuodot jotka kesti mulle normaalin 5 päivää, sitten tuli niukka 3 päivänen ja nyt kierto on myöhässä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tein testin viime viikolla mutta mielessä myllertää että jos tein sen LIIAN AIKASIN..



Nyt kierto olis 32 pv. Normaali mulla olis 28-30. Eli täähän vois olla vaan että vuoto alkaiskin hiukan myöhässä ja vaikka ylihuomenna??



Millää viittis tehä taas testiä.. :(



Mutta jos teillä muilla olis kuukautiset ollu vähän kummallisia tossa asennuksen jälkeen?



Ap

Vierailija
2/3 |
01.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

vuoto viitisen päivää, sen jälkeen kuukautiset tulivat muuten kyllä ajallaan, mutta kahdet ensimmäiset olivat ihan hirveän runsaat. Olin jo vähällä poistattaa koko hökötyksen, mutta sittemmin ovat vähän rauhoittuneet. Eivät enää niin kauhean runsaat, mutta kestävät kyllä kokonaisen viikon, eli vähän pitempään kuin aiemmin. Varmasti asennuksen jälkeen on aluksi vähän epänormaalia, tavalla tai toisella.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla olivat ekat menkat aika helvettiä, hirveät selkä-ja vatsasäryt tai ainakin aika yllättävät, koska mulla ei ole eläissäni ollut menkkakipuja. Vuoto kesti ehkä 5 pv (Ennen 3-4pv). Seuraavassa kuussa sama juttu, mutta vähän vähemmän kipuja. Kolmannella kerralla oltiinkin jo sitten aika normaalissa tilanteessa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme viisi