Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko muita, jotka eivät ole tyhjentäneet kaappeja ja hyllyjä, kun lapsi tullut taloon?

Vierailija
28.11.2005 |

Vaaralliset esineet on tietty lapsen ulottumattomissa, mutta esim. kukkia ja muita esineitä on hyllyillä ja kaapissa normaalit tavarat (esim. keittiössä). Mä en näe mitään järkeä siinä, että kaikki kamat raivataan pois. Mieluummin kiellän lasta, joka on oppinutkin käyttäytymään.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
28.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

hyvin on oppineet.

Vierailija
2/5 |
28.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joissain kaapeissa tosin on lapsilukko ja hellassakin suoja, mutta pöydällä on kukkia, hyllyissä on kirjoja jne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
28.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei olisi ollut tilaakaan siirtää tavaroita paikasta toiseen. Ei hankittu mitään lapsilukkojakaan tai hellasuojaa. Hyvin meni. Aika paljon sai kyllä kieltää, mutta vähitellen tutkimisinto laantui ja tavarat saivat olla rauhassa.

Vierailija
4/5 |
28.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saa oppia olemaan koskematta asioihin joihin ei tarvitse koskea. Kai oppiikin kun vaan ottaa asiaksi opettaa..

Vierailija
5/5 |
28.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvin on lapsi oppinut ja mitä tuo nyt haittaa, jos vähän on tavaroita tutkaillutkin. On muutamia kirjoja vähän repinyt huomaamatta ja jotain pientä tuhoa muutenkin saanut aikaiseksi, mutta helpompaa näin, kuin kaikki tavarat siirtää tai lukita kaikki kaapit jollain systeemeillä.



Ja meillä poltetaan kynttilöitä ihan sohvapöydälläkin. 3-vuotias ihastelee niitä, mutta ei ole edes yritäänyt koskea, kun tietää, että ne on " poppa" :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi yhdeksän