saisikos teiltä hyviä tupari-ideoita? ohjelmaa ja ruokaa?? myös lapsia tulossa
Kommentit (6)
Kaveri muutti Helsingin Kumpulaan ni hankittiin sille kaupunginosapaita ja jallupullo! http://www.kaupunginosapaita.fi
Tortillat on hyviä tarjottavia, jokainen voi laittaa mitä haluaa. En ole kuullut, että tupareissa olisi mitään ohjelmaa. Voithan sä niille lapsille jotain leikkiä tai askartelua järjestää jos haluut.
Tee iso kulhollinen pastaa, maistunee kaikille. Esim. kana tai lohi tai avokadopastaa.
Toinen vaihtoehto salaattibaari, jossa vihreää, tomaattia, paprikaa, kurkua, oliiveja, fetaa, sipulia, lihapullia, nakkeja, perunasalaattia tai jotain pastapohjaista salaattia, pestomarinoituja mozzarellapalloja, melonia ja parmankinkkua, viinirypäleitä, patonkia... jokainen kokoaa mieleisensä annoksen.
Jälkkäriksi jäätelöbaari, monenlaisia jäätelöpalloja isoon kulhoon, lisäksi tarjolle marjoja, kermavaahtoa, keksejä, strösseliä, kastikkeita jne.
Ohjelmaksi riittää minusta seurustelu. Yleensä lapset keksii keskenään tekemistä, jos ovat yhtään samaa ikäluokkaa.
eli me ollaan pitämässä viikon päästä tupareita.
muutama perhe on tulossa kylään.
nyt pähkäilen, mitä vieraille pitäis syöttää ja pitäiskö olla jotain ohjelmaakin?
vai miten te ootte tupareita viettäneet?