Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Minkälainen on teidän 8-vuotiaiden musiikkimaku? Mitä voisi ostaa syntttärilahjaksi?

Vierailija
26.10.2008 |

Ei varmaan enää lelut kiinnosta, vai miten on?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
26.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

joten paras olisi kysyä vanhemmilta olisiko jotain suosikkia tällä hetkellä. Esimerkiksi meidän 8vee kuuntelee mm ramstainia ja serje tankiania jotka eivät varmasti kaikkiin uppoa, eikä ensimmäisenä tule vieraammalla mieleen että tuollaisesta lapsi tykkää.

Tai sitten katsot kids top 20 listaa ja arvot sieltä, hyvällä säkällä osuu oikeaan=)

Vierailija
2/2 |
26.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Barbeilla ja Bratzeillä leikittiin vähintään 10-vuotiaaksi asti. Yksi tytöistä toivoi vielä 11-vuotiaana joululahjaksi Bratzia. Korut ovat tytöille aina tärkeitä ja hyviä lahjoja, samoin jotkut hiustenhoitojutut.



Musiikkimaku vaihtelee jo tuon ikäisillä melkoisesti, jopa eskarilaisilla. Mun lapset olisivat saaneet hepulin, jos lahjaksi olisi tullut vaikka Anna Abreuta tai Antti Tuiskua tai jotain smurffeja tai muita lastenlauluja (näitä nimittäin aina suositellaan täällä). He tykkäävät rehellisestä rockista ja hevistä, jopa meidän 6-vuotias.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla