Naiset: haittaako miehen karvoitus?
Naiset: haluaisin tietää haittaako teitä miehen karvoitus kun otatte suihin? Jos haittaa, miten lyhyeksi se pitäisi ajella?
Entä onko miehen kropassa jotain mistä ette pidä kun harrastatte seksiä?
Kommentit (10)
Se ei mua purista ainakaan oman mieheni kohdalla. Ja mieheni on vatsakas körmy ja pidän koko kropasta silti. :) Hottis rakas. Yhdessä ollaan oltu 7 v.
Mua ainakin haittaa todella paljon, jos mies ON ajellut munakarvansa. En halua, että mies on liian kiinnostunut kelpaamisestaan tai ulkonäöstään ja askartelee palliensa kimpussa miellyttämisen pelossa. Miehen karvattomuus on totaali-turnoff mulle ja siistitty karvoitus aika paljon myös. (Itsekään en halua posliinia itselleni, vaan siistin itseni, mutten ole karfvaton, naisena haluan olla siisti, mutten paljas, mieheltä tahdon tiettyä alkukantaisuutta eli ottaa päähän liiat hajusteet ja homomaisesti ajellut munat.
Kropassa tykkään joka miehen kohdalla eri asioista. Lihaksikas iso on yhtä seksikäs kuin vähän hintelä intellektuelli, jos kemia on oikea ja tyyppi riittävän itsevarma. Itsevarmuus on panettavinta enkä tiedä yhtään naista,joka olisi eri mieltä tästä. Pituus ja harteikkuus kiihottavat, mutta olen kyllä ollut ihan yhtä kuumissani itseäni lyhemmän kundin kanssa. Itselläni tuntuu olevan hiusten väri jotenkin tärkeähkö eli pidän vaaleista miehistä, halusin tai en, niin niihin silmäni takertuu.
Tärkeintä on se, ettei pyri liikaa miellttämään, hysteerisesti valikoimaan vaatteitaan tai kenkiään vaan on vähän korskea ja tyyni yhtä aikaa. Myös deodorantin jättäisin miehiltä pois, ihana pieni "hien" tuoksu on kiihottava kaikessa maskuliinisuudessaan. Jos käy normaalisti suihkussa muttei käytä deodoranttia, mies pysyy riittävänä puhtaana mutta tuoksuu miehelle. T'mä selittää sen, miksi naiset himoitsevat renttuja. Katso ympärillesi, se eniten viinaa kittaava semikusipää kaverisi kaataa aina eniten naisia. En osaa selittää sitä muulla kuin tuoksuasialla.
N32
Niin siis tarkoitin tolla renttupointilla sitä, että rentut eivät jaksa hirveesti deodorantteja retkillään mukana kanniskella, nukahtavat milloin minnekin jatkoille ja milloin minkäkin akan kainaloon ja seuravaa pukkaa peliin heti.
N32
Entäs parta? Pidättekö sexympänä esim. sänkeä vai kokonaan pois ajeltua?
karvat kuuluu aikuisen ihmisen varustukseen. Miehen kropassa ei häiritse mikään, kun harrastetaan nautittavaa seksiä.
että niitä alapään karvoja olis vähän lyhennetty... sellanen luomupehko on aika ällö ja siis tarkoitan vaan lyhennetty ei tarvi muuten ajella. Tykkään myös että mies ajelee kainolokarvat. Muut karvat saa olla ja partakin on ihana... vähän ylipitkä sänki paras... ihana tykkään.
ekaa kertaa seksiä uuden miehen kanssa, suihin ottaminen jäi välistä kun tunsin karvoituksen munan ympärillä. ei innostanu ajatus. ehkä ensi kerralla kokoan itseni.
mieheni tykkää minun posliinistani kyllä ja nuolee sitä innoissaan
voisinko kenties mainita miehelleni tästä?
Karvoilla ja ilman, molempi hyvä. :) Ei oo koskaan jäänyt seksin harrastaminen karvoista kiinni. Tosin joskus on entiset poikaystävät valitelleet, että kun ajaa kaikki karvat pois, niin kutina on ollut kamala seuraavat pari päivää.
Ehkä kaikista mieluiten mulle kelpaa kuitenkin sellanen vähän siistitty pehko - ei mikään viidakko, vaan reunoilta ajeltu ja keskeltäkin vähän saksilla lyhennelty alapääkarvoitus.
Pieni parta on mun mielestä seksikäs :)
Ennen en pitänyt rintakarvoista, mutta eksällä oli niitäkin jonkin verran ja opin tykkäämään. Ehkä suloisin on ollut yksi tapaus, jolla kasvaa alaselässä sellaista kivaa, hentoa haituvaa :) Ei missään nimessä häiritse mua, sitä on kiva hiplata ;)
homomaisesti ajellut munat.
N32
No niin, alkoihan se homottelu.
Kas kun minä en lesbottele naisia sen mukaan kuinka he itse haluavat olla.
Itse ajan joskus munat posliiniksi ihan vain vaihtelun vuoksi. Nyt olen posliini ja mielestäni hyvinkin komea. Ja sehän on tärkeintä että itse on tyytyväinen.
Tykkään mieluiten ihan luomukarvoituksesta miehellä. Jos sitä haluaa siistiä, niin ehkä sellanen n. 2,5-3cm pitkänä. Eikä haittaa suihinotossa lainkaan.
Oman mieheni kropassa ei ole sellaista kohtaa mistä en pitäisi. Karvojakin on (onneksi) ympäri kehoa.