Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sisunaiset 30.5

30.05.2011 |

Viime viikolta:

Nimi:

Lähtö kg, Tavoite (vko 25) kg, (Lopullinen tavoite, kg), Paino nyt kg, Muutos edelliseen kg, Tot pudotus kg, Matkaa välitavoitteeseen kg, Vkoa edessä että välitavoite toteutuu, (Arvio se saavuttamisesta), BMI nyt, pituus



Allakka-

94.8 kg, 77.6 kg, ( 62 kg), 79.4 kg, 0.0 kg, -15.4 kg, 1.8 kg, 5 vkoa, ( Kesäkuu ) , BMI: 28.8 , 1.66 m



Körömölli

95 kg, 85.7 kg, ( 68 kg), 88.2 kg, 1.9 kg, -6.8 kg, 2.52 kg, 11 vkoa, ( Elokuu ) , BMI: 32.4 , 1.65 m



Minlee

Painoni huitelee edelleen ties missä. Eli tauko jatkuu. Viimeistään kesän jälkeen palaan ruotuun, oli paino mitä tahansa!!!



Sarapäkki

79.1 kg, 66.9 kg, ( 57 kg), 68.3 kg, -1.0 kg, -10.8 kg, 1.4 kg, 4 vkoa, ( Kesäkuu ) , BMI: 23.1 , 1.72 m



Leidi

95 kg, 84.0 kg, ( 75 kg), 87.4 kg, 0.0 kg, -7.6 kg, 3.4 kg, 10 vkoa, ( Elokuu ) , BMI: 29.2 , 1.73 m



Horsmankukka

75.7 kg, 75.4 kg, ( 57 kg), 76.4 kg, -0.1 kg, 0.7 kg, 1 kg, 4 vkoa, ( Kesäkuu ) , BMI: 29.1 , 1.62 m



Pihlajanmarja088

81 kg, 68.0 kg, ( 66 kg), 70 kg, 0.5 kg, -11 kg, 2 kg, 7 vkoa, ( Heinäkuu ) , BMI: 24.2 , 1.70 m



05/2010

79.4 kg, 73.8 kg, ( 65 kg), 76.1 kg, 0.0 kg, -3.3 kg, 2.31 kg, 7 vkoa, ( Heinäkuu ) , BMI: 28.0 , 1.65 m



Tiittari

75 kg, 68.0 kg, ( 60 kg), 69.7 kg, -0.3 kg, -5.3 kg, 1.7 kg, 3 vkoa, ( Kesäkuu ) , BMI: 25.3 , 1.66 m



Fivesome

87.2 kg, 81.3 kg, ( 0 kg), 82.2 kg, 0.0 kg, -5 kg, 0.9 kg, 2 vkoa, ( Kesäkuu ) , BMI: 30.2 , 1.65 m



Suurin pudotus viime kerrasta:

Sarapäkki: -1.0 kg



Ajallisesti lähinnä vko 25 (su 26.6) välitavoitetta



1. sija =>… 2 …vkoa:.. Fivesome

2. sija =>… 3 …vkoa:.. Tiittari

3. sija =>… 4 …vkoa:.. sarapäkki

4. sija =>… 4 …vkoa:.. Horsmankukka

5. sija =>… 5 …vkoa:.. Allakka-

6. sija =>… 7 …vkoa:.. Pihlajanmarja088

7. sija =>… 7 …vkoa:.. 05/2010

8. sija =>… 10 …vkoa:.. Leidi

9. sija =>… 11 …vkoa:.. Körömölli

10. sija =>… TAUKO …vkoa:.. Minlee



Laihduttajia: 10

Painon muutos : +1.0 kg

Matkaa välitavoitteeseen: 18.0 kg

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
30.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun teki NIIIIIIN mieli perustaa uusi sisunaisten viikkopino, kun kävin aamulla tuota sokerisen pinoa kommentoimassa.. sillä uskokaa tai älkää, tässä näkyy jo viikonlopun herkutteluja nousuna, eli hieman alempanakin jo kävin(!!!):



TIITTARIN MAANANTAIN TULOS: 67,8 KG



Uskomatonta, uskomatonta, uskomatonta! Nyt kun katson peiliin, huomaan kasvonpiirteitteni muuttuneen "nuoremmiksi" - siis lähemmäs sitä, miltä olen näyttänyt joskus hamassa menneisyydessä ennen elintaso- ja raskauskiloja. Kaksi ihmistä on kommentoinut positiivisesti ulkonäköäni, ja mieleni on nyt niiiiiiiin kevyt, että ette voi uskoa..



Taidan laittaa nyt 66 kiloa tavoitteeksi kesäkuun loppuun mennessä. Hieman epäluuloinen olen sitä kohtaan, mutta hei - enpä olisi uskonut kahdessa kuukaudessa pudottavani 10% painostani! Tavoite on tavoite ja toteutumista katsellaan sitten määräaikana, niinhän? Kevein mielin kesäkuuhun



~Tiittari

Vierailija
2/7 |
31.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun pitää nyt tulla tänne vielä kertomaan tämänkin aamun paino: 67,3 kg. Mun piti sekä eilen että tänään ottaa valokuva vaa'asta, kun en tahdo uskoa näitä lukemia todeksi. BMI-laskurissakin kun kävin, laitoin ensin ekaksi numeroksi seiskan.. kaksi kertaa. Sitten kaivelin valokuvan esiin, että mites se nyt menikään?



Toivottavasti kukaan ei pahastu, kun minä täällä käyn hehkuttamassa näitä lukemia *noloilee*. Olen vain niiiiin älyttömän iloinen, yllättynyt, onnellinen, hämmästynyt, tyytyväinen ja epäuskoinen, että kirjailen sekä tuloksia että ajatuksiani tänne vähän niinkuin muistutukseksi itselleni. Siis että näin todellakin on tapahtunut, tässä todellakin mennään, ja tilanne todellakin on nyt tämä.



Olen käyttänyt nyt Nutrilettiä lounaan korvikkeena viime viikolla viitenä päivänä, tällä viikolla tulee vain kolme päivää ja reissuun lähtö. Toivottavasti reissuruokailu, menkkaturvotus ja valmistujaisjuhlien tarjoilut eivät ihan kaikkia tuloksiani nollaa ensi viikkoon.. Mutta toisaalta, kesäkuun loppuun on siitä vielä neljä viikkoa aikaa korjata tilannetta.



Kevein mielin kesäkuuhun

*itseään toistaa Tiittari.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
02.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosiaan tuossa viime viikon koko loppupuoli oli yhtä herkuttelua. Varmaan neljän päivän saldo oli kaksi litraa jäätelöä, suklaata 500g ja miltei kilon säkki irtokarkkeja. Plus kaikki muu pienempi, jota en viitsi edes listata. Sortumisien jälkeen ruotuun palaaminen on niin vaikeata, mutta teinpä sen silti ja tänään vaaka näyttää 81kg! Suunta on siis alaspäin ja sehän on tärkeintä. Minulla muuten lopullinen tavoite on varmastikin 60kg, joten sinne on pitkä matka ja toivon olevani kuutosella alkavissa luvuissa 2012 kesällä.



Tsemppiä kaikille ja isot onnittelut hienoista pudotuksista kaikille siinä onnistuneille!

Vierailija
4/7 |
03.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enpäs meinannu muistaa ilmottaa. Tiistain paino oli 76,4 eli ei plussaa, muttei miinustakaan. Ei tämä kyllä oikein suju. En tiiä, mistä sais taas sen innon kaivettua. Pyöräilemään pääsin eilen, mutta muuten liikkuminen on ollu kävelyä 4-vuotiaan vauhdilla.

Tiittarilla menee kyllä hyvin! Ja fivesomelle myös onnea miinuksista!

5/7 |
05.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taas on ollut viikko täynnä ohjelmaa ja meinasin kokonaan unohtaa painnkin ilmoittaa taasen, mutta siis se oli maanantaina 87,3kg eli pieni tiputus!



Ei se mun loppukiri siihen kertomaani "kisaan" oikein ottanut onnistuakseen, mutta nyt on tapaaminen ohitse ja oon taasen täynnä tarmoa eli huomenissa se alkaa ja saa myös luvan kestää, jotta pääsen joskus ees alle 80kg:n ;)!!

Vierailija
6/7 |
05.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mäkin sain perjantaina pienen pudotuksen puntariin, 86.7 oli lukemat. Ei ne kyllä sitä enää tänää olleet, mutta laitan silti tuon ylös, koska perjantai oli virallinen punnituspäivä.



On tää kyllä siis tahmeeta... ja h-i-d-a-s-t-a.

Argh. Väsyttää koko projekti.



Mä muistan vielä, kun viime syksynä laitoin kesävaatteita pois, ja ajattelin, että "ens kesänä nää kaikki on varmasti ihan liian isoja". Ja pyh. Sopivia ovat. No, jos täästä jotain positiivista pitää kaivaa, niin ei ainakaan mee rahaa uusiin vaatteisiin!!





Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
05.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

että tule vaan ihmeessä tänne tuulettelemaan!!! Me, jos ketkä ymmärretän, miten makealta kunnon tiputus voi tuntua...Ja miten se antaaa lisätarmoa jatkaa!



Kirjoittele vaan ahkerasti (niinkuin kaikki muutkin!)- ehkä sun intosi on tarttuvaa laatua??!! Toivootaan näin!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kuusi