Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

40-v. bileisiin tarjoilut?

31.08.2008 |

Olen pitämässä 40-synttäribileet kotonani n. 10 hyvälle naispuoliselle ystävälleni. Olisiko vinkkejä tarjoiluiksi?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
01.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

äläkä stressaa juhlista, vertaile netissä paikkakuntasi pitopalvelujen hintoja ja hanki sieltä tarjoilut! Tai edes osa, jos välttämättä haluat jotain itsekin laittaa. Näin minä tekisin, kerran sitä vain neljäkymmentä täyttää :-)

Vierailija
2/2 |
20.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pidä mieli että on sun synttärit ja tarjoat sellaista, minkä voit tehdä hyvissä ajoin etukäteen ja mitään ei tarvi lämmittää tai vahtia



Esim kaikki pastat unohdat heti.



Salaatit ovat tosi helppoja, ruokaisia ja pidettyjä, teet ihan eri pohjaisia, esim makaroonisalaatin, jossa on ns majoneesipohja, eli valkoinen kastike, ihan vihersalaattia ja sitten joku antipastojuttu.

Paljon menee aikaa esim tikkujen tekemisessä, mutta ei tule tiskiä bileitten aikana ja voi tehdä ajoissa.

Kolmioleipiä, eli osta ihan paahtoleipää, täytteet väliin, toinen päälle, leikkaat kulmat pois ja teen sellaiseen muotoon kun kirjekuori on takaa, eli vastakkaisista kulmista puoliksi jne.



Ja kakku. Kakku kruunaa bileet. tai sitten teet esim jotain mousset ja laitat mousset valmiina kuppeihin tai sitten kakku kokonaisena.



Paitsi bileet ovat jo varmaan olleet, huomasin että olet kysynyt tätä elokuussa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän yksi