Olen onnellinen :)
Hei lukijat !
Tässä hieman ekaksi tietoa meistä pariskuntana.
Minä 21v ja mieheni 28 v. Molemmat polttavat tupakkaa, mutta mieheni enemmän. Muutenkin peruskuntoiset ihmiset ollaan.Ollaan lapsirakkaita ja lapsi on meille tervetullut koska vain :) Olemme yrittäneet lasta useita kuukausia ja kerran se tärppäs.... ellei jopa toisenkin mutkien kautta ;)
Elikkäs viime syksynä sain tietää että olen raskaana ja sehän tuli ihan hatusta se, olin nimttäin menossa vko 6+3, olin innoissaan uudesta elämän muutoksesta. Kävin vko 7+0 ultrassa joka vastasi 6+0 ja syke näkyi. Mutta siitä paria viikkoa myöhemmin alkoi pieni vuodatus ja olin huolissaan. paikat ei ollut auki kun lääkäri katsoi vaan. Mutta siitä pari päivää eteenpäin vko 9+5 olikin tuleva rakas lapseni menehtynyt. Ja se oli kova paikka, vastasi 7+5. No meni aikaa ja ei millään ruvennut tärppäämään, sitten menin polille joka kertoi että jos en tuu keväänä 2014 raskaaksi alkaa hoidot ja sun muut.
Eilen oli kierto 32/32 ja aha eipä alkanut aamulla eikä aamupäivästä, runsas valkovuoto vaan tuli housuihin. Tein päivä pissasta testin ja näytti plussaa mutta vaan haaleasta, no tänään se sitten vahvistui vahvaksi plussaksi aamulla ja arvatkaan oonko nyt super iloissaan 8) tärppäys 5 kerralla, en malta odottaa että pääsen ultraan ja sun muita vauva juttuja tekemään, mutta ei pidä hätäillä. Tänään kävin labrassa ottamassa verikokeesta HCG ja huomenna saan tietää varman tuloksen. Siitä sitten jo varaillaan aikaa tulevalle äitiysneuvolaan aikaa yms yms.... :) Mutta siis oli toivo lopussa ettenkö koskaa tuu raskaaksi mutta sitten jes tulinkin :) <3 Mutta siis mikä lahja on tämä mulle. Edes menneen lapsen La ois ollut tässä kuussa mutta onneksi tuli lahjana nyt tämä, ihmiset hyvä lapsia ei tule milloin sitä haluaa, se tulee jos on tullakseen ja se on ihme <3