Missä myisin ekologiset Knokin-yhdistelmärattaat?
Meillä jo käytöstä poistuneet ekologiset vauvanvaunut myymättä (KNOKIN Mountain Buggy Select (-02). Vaunun materiaalit on valittu terveyttä korostaen. Materiaalit ekologisia luonnonmateriaaleja esim. lämpöeristeenä lampaanvillaa, ei mitään synteettisiä materiaaleja. Ja vaunuissa ei ollenkaan muoviosia esim. akselien kiinnitys, selkänojasäätö ja työntökorkeudensäätö. Milä parasta Kaikki osat irrotettavissa pesuun. Valmistettu Itävallassa.
Nyt kaipaisin neuvoa missä saan vaunut myytyä niitä tarvitsevalle/arvostavalle äidille/tulevalle äidille. Mikä olisi hyvä "myyntiareena"?
Kiitos jo etukäteen:)
Ps. Ekologisuuden lisäksi vaunut ovat mukavat esim. työntösuunta vaihtuu helposti aisaa kääntämällä, 6-asentoinen selkänoja ja työntökork. on säädettävissä. Eli mukavutta ja ekolgisutta olisi tarjolla. Kun vaan keksisin oikean myyntipaikan,, jotta vaunut saisivat uuden hyvän kodin.
:p
Kommentit (3)
huuto.nettiä. Eli www.huuto.net, se on ilmainen ja helppokäyttöinen palvelu, jota itse ainakin olen käyttänyt paljon ja sielläkin on varmasti paljon ekoilusta innostuneita käviöitä. Itsekin haluaisin tuollaiset rattaat, mutta taitaa olla ennenaikaista kun emme ole vielä onnistuneet raskautumaankaan...
Helsingissä on uusi ekokauppa Lasten vintti, jotka myyvät käytettyjä lastentarvikkeita. Siellä luullisi liikkuvan kohderyhmää!
Oikeastaan tulinkin kysymään tänne juuri näistä ekologisista Knokin vaunuista kokemuksia, kun on uusi tähti tulossa taloon Niitähän on alettu nyt valmistaa uudelleen pienen tauon jälkeen uudella Naturkind merkillä Itävallassa.
Minut on vakuuttanut vaunujen materiaalit luomupuuvilla kankaissa ja luomukaritsanvilla lämpöeristeissä. Muutenkin vaunuissa on käytetty mahdollisimman paljon luonnonmateriaaleja ja niillä on reilun kaupan todistukset. Näm ovat siis ehdoton plussa meillä, mutta miten vaunut ovat muuten toimineet ? Tekniikaltaan ne vaikuttavat vankoilta ja tukevilta ja kankaat ovat paljon paksummat kuin vaikkapa meidän vanhoissa Bugan Cameleoneissa, jotka nyt on hylätty.
Tieota etisitään.