Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ennakoivat supostukset

02.08.2006 |

Moikka!



Kiusaako ketään nämä ennakoivat supistukset? Vatsa vetää aivan kireäksi vaikka nousisi vain sohvalta ylös. Koirankin kanssa kävely on näiden takia aivan uskomattoman työlästä. Pari viikkoa olisi laskettuun aikaan, mutta näitä on ollut jo kesäkuusta. Kateellisena luen, että jotkut vielä maalaavat seiniäkin:)

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
03.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuukausi laskettuun aikaan ja ennakoivat supparit alkoivat kaksi kuukautta sitten. Siitä asti on elämä ollut melko rauhallista. ¨Käveleminen aiheuttaa heti supparit, monesti myös pelkkä ylösnouseminen. Ei tosiaan tarvitse urheilla eikä tehdä remonttia. Mulla on muutenkin ollut sen verran vaikea odotus, että isken varmaan turpaan seuraavaa, joka vielä kehtaa sanoa, että on ihanaa olla raskaana! Olen elämäni kunnossa!



No joo, pieni terve nyytti sylissä kuukauden päästä auttaa kyllä unohtamaan vaikeudet. Ja vaikka noita suppareita on ollut jatkuvasti ja kesä niiden takia ollut vähän laimea, niin olen onnellinen etten ole joutunut vuodepotilaaksi niiden takia.



Koitetaan kestää:-)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla