analyze exact raskaustestistä kokemuksia kenelläkään
Tein toissapäivänä kyseisen testin, koska kuukautiset olivat tavallista niukemmat ja lyhyet. Ostin kyseisen testin, jota en aiemmin ole käyttänyt ja sain mielestäni haalean viivan testiajan sisällä, joka nyt testin kuivuttua näkyy haaleana edelleen ja en osaa sanoa onko siinä hieman väriäkin.
Kysymykseni on, että onko muilla kokemuksia testistä, onko viivan paikkaa????
Luulen kuitenkin, että jos olisin todellakin raskaana, testi olisi nyt jo näyttänyt selkeämmin plussaa. Tein eilen aamulla myös aamupissasta pregent liuskatestin, jossa herkkyys ei ihan niin hyvä, siinä taas aavistus viivasta eli ei kyllä selkeää plussaa. Luulenpa, että kyseessä on ollut jonkinlainen kiinnittymisyritys, joka mennyt kesken ja vielä jämiä näkyy testissä. Menkat olivat siis to-su. imetän pienimmäistä edelleen, joten enpä tiedä onko sillä vaikutusta hcg.n erittymiseen mahd. raskaudessa.
mutta kiitollinen olisin kokemuksista kyseisestä testistä, oletteko saaneet " haamuja" /viivan paikkoja, vaikka ette ole olleet raskaana.
Itse taidan hipsiä vielä apteekkiin ja kokeilla josko samalla testillä tulisi nyt jo selkeä nega.