Herkkä siemensyöksy...
Onko kokemuksia, onko ongelmaan löytynyt ratkaisua, kokemuksia? Olemme kokeilleet puristustekniikkaa, mutta se ei ole auttanut ongelmaan. Myös " puuduttavat kondomit" ovat olleet vain rahan hukkaa. Toki saan tyydytyksen mieheltäni muuta kautta mieheltäni, mutta yhdynnän olisi mukava kestää hieman pitempään kuin sen vajaan minuutin...:(
Apuja, kokemuksia?
Kommentit (42)
Pohjoisen Petteri on Friikki muutenkin ;o)
Googleta Family retard ja ruksaa vain suomenkieliset sivut mukaan hakuun, löytyy nettikauppa.
Siis ihan tavallisia kumeja.
Tai sitten ostaa sellainen peniksenpidennysholkin(seksikaupoista saa), joka asetetaan terskan päälle. Taatusti ei ole liian hyvä tuntuma tämän jälkeen.
Googleta Family retard ja ruksaa vain suomenkieliset sivut mukaan hakuun, löytyy nettikauppa.
Harkitkaa puuduttavien käyttöä ( http://www.kondomi.org/puuduttavat-kondomit/ ). Ne toi ainakin meidan perheessä kirjaimellisesti ison muutoksen suhteeseemme. Tsemppiä. T. Anniina
Lopetatteko jo ensimmäisen laakin jälkeen?
Ainakin itselläni jos edes vähän pidempään on ollut ilman ensimminen laaki tulee nopeammin, mutta mitä väliä sillä on kun jo toisella kerralla kestääkin sitten jo lähes loputtomiin?
Naisille vinkki: jos kumppaninne laukeaa nopeasti kannattaa kokeilla ottaa heti aluksi suihin se ensimmäinen laaki nopeasti pois alta ja jatkaa tästä esim. suuseksillä kunnes miehenne on palautunut jatkoa varten.
Kokeilla voi myös harrastaa seksiä useammin, ainakaan itselläni ei ole mitään ongelmia keston kanssa jos seksiä on edes muutaman päivän välein..
Heh, kuvitteletteko tosissaan, että pornofilmeissä tyypit pystyvät pitämään seisokkia esim. puoli tuntia kaikissa epäluonnollisissa jutuissa ilman viagraa ja muita mömmöjä? Ehkä pornofilmejä ei kuitenkaan kannattaisi ottaa "liian" tosissaan..
Poikaystävälläni on erittäin herkässä siemenensyöksy. Kysyin isoäidiltä apua ja sainkin. Käski ottaa ruokalusikan yöpöydälle ja kumauttaa sillä miestä terskaan silloin, kun mies on lähellä tulemista. Toimii tosi hyvin. Pitää vain toistaa aina heti, kun mies on jälleen orkun partaalla.
kerkeän asettua paikoilleni (esim. takaapäi pantaessa) mieheni kerkeää saada kalunsa sisään, työntää pari kertaa ja homma on selvä. Itse en saa tästä nautintoa kun juuri pääsen vasta fiilikseen mukan. Mies vetää jo housuja jalkaan ennenkuin kissaa kerkeän sanoa.
Esim. Sildenafilia.
Maksaa jonkun euron kpl. Resepti vaikka työterveydestä.
Itselläni on kestävyys kasvanut muutamasta minuutista pahimmillaan puolen tunnin lähes yhtämittaiseen jörnimiseen. Ja kanki on kova kuin rautakanki.
Toki nautintoa se heikentää mutta mitäpä me miehet ei oltais valmiita tekemään vastapuolen nautinnon maksimoimiseksi :-)
voisi auttaa esim. seuraava harjoitusjakso: Pyydä että mies tyydyttää itsensä aamulla, päivällä ja ehkä vielä illallakin viikon putkeen joka päivä. Samalla opettelee tunnustelemaan omaa laukeamista ja pidättämään. Tosta kolme kertaa päivässä tahdista kehittyy väkisin toleranssia. Sitten harjoitusviikon päättyessä vaihdatte päivän viimeisen oman onnen harjoituksen petipuuhiin. Eli siinäkin päivällä pari purkua alla.
Ja kun siirrytte 'patjalle' niin pyydä että miehesi hoitelee sinulle mukavat oltavat niin että olet todella avoin ja märkä. Ja sinä hoidat miehellesi niin kovan tykinvarren että varmaan ei jousta mistään (jos on todella herkkä niin miehen pieni pehmeys edesauttaa laukeamista). Siitä kun laittaa sisään rauhallisesti niin naisen reipas kosteus ja pehmeys vähentää tuntoa miehessä jolloin ei hankaa niin voimakkaasti. Ja vielä jos mies ei vedä ulos ihan huulille jossa puristaa hurjan mukavasti vaan teette pieniä liikkeitä pohjalla keinuen niin sekin auttaa kestämään ja varmaan tekee sullekin hyvää.
Samalla jos mies sinuun tullessasi ajattelee sinun tyydyttämistäsi itsensä sijaan niin auttaa asiaan. Jos mies ajattelee omaa tulemista niin tuleehan se sieltä :-)
Mulla oli myös joskus vaihe jolloin oli haasteita tämän kanssa mutta opettelin säätelemään miten itse tai vaimoni haluaa, yleensä 5-30 min touhutaan sisäkkäin. Jos en itse kontrolloi vaan annan luonnostaan tulla niin mennään siinä 10-15 min haarukassa, riippuen vähän kuinka aktiivinen viikko on takana.
Tuo muiden vinkkaama toinen kerta on kyllä kanssa hyvä keino. Mulla vaan se toinen kerta kestää helposti niin kauan että vaimo hiipuu :-) Toista kertaa ei kannata edes lähteä meidän kokeilemaan jos on pari olutta ottanut illanmittaan... (joka sekin poistaa herkkyyttä)
Se vielä, että jos teette tuollaisen harjoituksen niin siitä voi tulla miehelle vain lisää suorituspaineita. Paras olisi jos miehesi tekisi sen joskus tietämättäsi itsekseen vaikka työmatkalla ja kotiin tullessa yllättäisi sinut. Voisi auttaa siinä ettette tietoisesti laske minuutteja ja katso kuinka käy joka vie kyllää helposti fiilikset.
terv. M35
[quote author="Vierailija" time="12.03.2010 klo 12:09"]
tulee seuraavana päivänä...
[/quote]
Kuulostaa ihan sala-rakastajaltani, toista luokkaa kun "oih minä tulen" nössö mieheni, kun avaan kortsupakettia.. menisi homoilee koko "saamaton" vätys, koska minulla on miehiä useita nykyisin!
Ap
Anna/käske miehesi hoidella itsensä aika ajoin.
Kyllä minäkin tulen minuutissa tai kahdessa, jos en kuukauteen saisi laueta.
nimim. ekalla kerralla en ehtinyt edes sisälle asti.
Apteekkiimme tuli viime viikolla uutuus Family Delay kondomi, joka sisältää lidokaiini-nimistä puudutetta. Tämä toimi =).
Kokeilimme tuota Family Delay/Retard (hassu nimi) ja kyllä, toimii tämä pitkittävä vaikutus.
vai ei kai hommat lopu siltä erää siihen kun mies laukeaa?
Eipä ole enää, kun ensimmäiseenkin laukeamiseen saa tehdä töitä urakalla ja ajatella kaikkea kiihottavaa.
M35
vai ei kai hommat lopu siltä erää siihen kun mies laukeaa?
Priligy..toimii hyvin. Haittapuolena kallis hinta ja lieviä sivuvaikutuksia voi olla varsinkin tyhjään mahaan otettaessa...Joillakin toimii myös sopiva määrä alkoholia hyvin....
tampereesta en tiedä mutta apteekkilaisena voin kertoa että tilaavat kyllä tuotetta (jos ovat palvelualttiita) tulee seuraavana päivänä...