Onko Nalle Puh-satukirja jo vähän lapsellinen 5-vuotiaalle?
Kommentit (6)
5-vuotiashan on vielä lapsi, jolle voi ostaa ihan hyvin lasten kirjan.
Joo tiedän kyllä että 5-vuotias on lapsi, mutta tuntuuko siitä 5-vuotiaasta itsestään että Nalle Puh-kuvakirja on ihan vauvojen juttu... Sen ikäiset pitää kumminkin itseään jo aika isoina :)
ole vaan hyvä että joku aikuinenkin lukee ääneen iltaisin tai muulloin.
pitää Nalle Puhia aika lapsellisena, valitettavasti. On päiväkodissa, eikä kyllä suostu laittamaan päälleenkään enää mitään Nalle Puh-paitaa.
Luulen, että kuvakirjasta ei kyllä ilahtuisi
pikkuveli sai joulupukilta sellasen aivan ihanan Nalle Puh satukirjan, jossa on paljon tarinoita, ihania kuvia ja kirja on kaikenlisäksi tosi kaunis. Sivujen reunat ovat kullanväriset, ja kirjan kannet sellaiset pehmeät. Minä ainakin äitinä tykkään siitä kovasti, samoin se 5v.
Kuvakirjat ehkä, mutta meillä ainakin 5v poika rakastaa nalle puhin satukirjoja, niitä alkuperäisiä.