Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
4,5v poika alkanut taas pissailemaan öisin!?
20.08.2006 |
Mitenhän sen saisi loppumaan? On ollut päiväkuiva n.2v alkaen ja yökuiva oli ainakin puoli vuotta, ennenkuin alkoi taas välillä öisin kastelemaan.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Juuri tuttu aihe meidän suvussamme tällä hetkellä.Mieheni serkun poika aloitti juuri koulun ja edelleen välillä lirahtaa housuun.Hormonaalisesta toiminnsata johtuvat lääkkeet on syöty, ja hälytyspatjat kokeiltu, eikä auttaneet..Tuon ikäisen , siis seitsemän pitäisi jo olla kuiva.Mutta vyöhyketerapiasta on saatu loitavia tuloksia jo muutaman kerran jälkeen.Heidan vyöhis oli sanonut että 98 % pääsee vaivoistaan.Suosittelen lämpimästi sitä siis sinulle.Se mikä pissaamisen on laukaissut saattaa olla joku psyykkinen juttu..pienet lapset kun ovat hyvin herkkiä muutoksille..Sukulaisemme ongelmat alkoivat, kun tuli muutto, syntyi pikkusisar ja samaan aikaan oli ollut yöllisiä itkuja..toivottavasti kokeilet vyöhyketerapiaa, aina parempi kuin liiallinen lääkitys pienelle lapselle.
Älä kuitenkaan rajoita lapsen juomista illalla, älä laita kelloa soimaan yöllä, että hän menisi pissalle.Ja jos pissaa sänkyyn , älä vie sen session jälkeen pissalle uudestaan.Vaan lapsen pitää itse tiedostaa hätänsä.Kannattaa googlettaa lapsi+yökastelu, saat lisää vinkkejä!!
Kerro minulle kuinka kävi!!
T:jamio