Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

ummetus

03.03.2007 |

Meillä pojalla on vatsa aina kovalla, luumusta, mallasuutteesta ei ole mitään apua, eikä pahemmin levolacistakaan, tosin voi johtua myös siitä että poika ei sitä litkua suostu pahemmin ottamaan.



Löytyykö jotain jauhetta jota voi jo 1-vuotiaalle antaa? Entäs laxoberon tipat?



Maija

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
03.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

magnesium-jauhetta.

Vierailija
2/3 |
05.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Reseptillä saa Movicol -juniorijauhetta, joka tepsi meillä hyvin ummetukseen. Lapseni alkoi saamaan sitä kahdeksan kuukautisena, kun Levolacista, Duphalacista ja LAxoberonista tuli kovat vatsakivut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
05.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

aloe vera gel- juoma (olen täälä aika monelle sitä jo suositellut =)) Erään tuttavani lapsen lapsi kärsinyt pienen ikänsä ummetuksesta eikä mikään ollut auttanut, lapsi oli alkanut jo pelkäämään vessassa käyntiä... Äiti oli sitten " viimisenä" toivona alkanut kokeilemaan tätä juomaa ja muutaman päivän päästä oli jo vatsa löystynyt ja nyt antaa säännölisesti tätä juomaa ja vatsa toimii!



Tässä siis vaihtoehto lääkkeille.



-Anselmiina2-