**-t-nimivisaa lauantaille**
Kun ei kukaan muu, niin minä pitkästä aikaa pyöräytän käyntiin nimisan :)
Hakemani nimi on tietenkin harvinainen. Nimi loppuu t-kirjaimeen.
Intoa etsintään!
Saanamariat :)
Kommentit (9)
Yhdessäkään arvauksessa ei vielä nimen kahta ensimmäistä kirjainta ole arvattu oikein. Nämä nimen kaksi ensimmäistä kirjainta löytyvät peräkkäin myös minun nikissäni jossain kohtaa :) Nimi ei ole valtaisan pitkä. Kirjaimia siinä on enintään 6 kpl.
SaanaMaria♥
Oikeat kaksi alkukirjainta on nyt mainittu. Nimessä on myös lopussa, ennen t-kirjainta yksi tavu nikistäni (joka nimessä ei ole tavu, koska mukaan tulee vielä t). Nimessä on 6 kirjainta, keskimmäinen kirjain on i.
Kyllä se sieltä vielä tulee, viimeinen punnerrus :)
Mietinkin, josko selitin liian sekavasti (joskus taidan tehdä niin..)
Haettu nimi alkaa yhdellä nikkini tavuista (Saa-na-ma-ri-a) ja ennen lopun t-kirjainta on myös yksi näistä tavuista (eri, kuin millä se alkaa). Tässä haetussa nimessä nuo eivät kuitenkaan muodosta tavuja, koska haetussa nimessä on 6 kirjainta, mutta vain 2 tavua (jos ajatellaan suomalaisia tavustussääntöjä. Haettu nimi taitaa olla ulkomailta peräisin).
:)
etenen edelleen sattumanvaraisesti, sisälukutaito ontuu...
Stellis! Nairit oli hakemani nimi. Löysin nimen Kairit, mutta se löytyi jo lislta, mutta Nairit-nimeäpä ei löytynytkään vielä. Näyttää Nairit olevan jonkinlainen tehdas Armeniassa, joten saat palkinnoksi matkan Armeniaan:
http://www.armeniatours.net/view.php?img=Armenia_kevat_2006_081.jpg
Aika mukavat maisemat, eikö vain?
Kiitos osallistumisesta, perkailen oitis :)
SaanaMairit
Angrit 1n - stellanocturno 03.11. 19:43
anrit 2n - stellanocturno 03.11. 19:18
Benet 1m - Kangasrousku 03.11. 11:28
Cent 1m - Kangasrousku 03.11. 11:30
Klint 2m - Kangasrousku 03.11. 11:30
Marjonet 2n - Kangasrousku 03.11. 12:13
Nairit 1m - stellanocturno 04.11. 10:05
Richat 1m - stellanocturno 03.11. 19:15
Tavet 1m - stellanocturno 03.11. 13:46
Listalle uusia siis 9 kpl. Hyvä Kangasrousku ja Stellanocturno!
Oikeaa ei vielä ole löytynyt, mutta oikeaa suuntaa löytyy :)
Enpä vinkkaa nyt enempiä.
Palataan!
SaanatMariat