Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ei kuulu tänne mut... häät talvella ja vieraiden pukeutuminen

09.12.2005 |

Kaverilla on häät kohta puoleen ja olen miettinyt pääni puhki mitä talvella pidetään häissä päällä. Vielä kun imetän tyttöä niin ei voi pukeutua mihin haluaa. Oisko kellään hyviä ideoita pukeutumiseen tai jos joku on ollut häissä näin talvella niin voiko olla esim musta jakkupuku päällä?

Kiitos tosi paljon jos joku vastaisi!

t:Muru05

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja minä viimeisilläni raskaana. Päälläni oli musta äitiysmekko kun sain sen edullisesti enkä viitsinyt alkaa ostamaan uutta kallista asua yhtä pitokertaa varten. Pehmensin mustaa vähän punaisella virkatulla huivilla. Minusta musta on ihan ok väri myös häissä.

Vierailija
2/4 |
09.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moni naisvieras oli pukeutunut ihan housuihin. Tosin kaikki tiesevät, että juhlista tulee rennot ja itse vihkitilaisuus oli jo alkuiltapäivästä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset


Tosin ihan mustaa jakkupukua kannattaa ehkä yrittää " ilostuttaa" vaikka puseron värillä, huivilla, koruilla, laukulla, sukkiksilla, kengillä tms., koska musta nyt ei ihan ole hääväri, vaikka miehillä tumma puku asiaan kuuluukin (iloisenvärisen krakan kanssa).



Raskaana olevalle antaisin sen verran " anteeksi" , että esim. äitiysmekko ja bleiseri tai jopa siistit housut ja bleiseri ovat ihan ok vaihtoehto, sitähän voi sitten tehdä juhlavammaksi niillä tykötarpeilla.

Vierailija
4/4 |
09.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

talvihäissä kotelomekko päällä ja harteilla semmoinen virkattu " pontso" . Oli tosi kiva, hiukan semmoinen kiiltävä ja mielestäni tarpeeksi juhlava!