Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

spermanäytteestä kyssäriä

27.06.2007 |

Koko vastausta ei ollut vielä tullut, mutta hoitaja sanoi että määrä normaali mut puolet hitaasti liikkuvia. Kuinkas ne nyt sit menikään?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
28.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

En osaa varsinaisesti ehkä kysymykseesi vastata, mutta meillä on ollut näin: Eka näyte oli hyvin lamaannuttava, koska siitä sai käsityksen, että normaaleja siittiöitä olisi vain n.1%. Lausunnon mukaan näytteessä oli harvinaisen paljon hitaasti liikkuvia ja epämuotoisia, ns.pään pitkämäinen muoto -siittiöitä. Emme olleet kuitenkaan saaneet pidättäytymisajan ohjeistusta, ja siksi siitä tulikin jopa 7vrk pitkä. (eli ihan liian pitkä pidättäytyminen). Seuraava näyte tulikin vain 1 1/2 vrk pidättäytymisestä, koska minun stimuloitu ovulaatio tuotti ongelmia ja yritimme myös luomuna clomien ja pregnylin avulla. Tämän pidättäytymisajan näyte osoitti, ettei yhtään nopeasti liikkuvia, vain b-siittiöitä, joilla tuloksia ei sitten inseminaatiosta tullut.

Jatkossa lisättiin minulle edellisten lisäksi hormoneiksi vielä menopur injektiot x3/kierto. Löydettiin myös kokeilemalla sopiva pidättäytymisaika, eli 3 1/2vrk, ja kaksi tärppiä on jo tullut. Tosin ensimmäinen meni sittemmin kesken, mutta nyt on uusi alku taas kasvamassa masussa. Ei tästä varmaan apua kysymykseesi ollut, mutta jos jotain lohdutusta kuitenkin. Itse olimme aivan kauhuissamme ja menetimme toivomme jo heti tuon ekan näytteen tuloksen perusteella, joka tuli meille kotiin postitse. Tsemppiä yrityksiin!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi viisi