Mielipiteitä Nean toisesta nimestä
Mikä olisi kivoin?
Nea Sofia
Nea Ellen
Nea Alina
Nea Evelin
Nea Elissa
Nea Julia
Kommentit (7)
Evelin onkin tosi nätti nimi. Mietteitä muista:
Nea Sofia: hyvä yhdistelmä, mutta kuvittelisin että tosi monta täys-kaimaa olis sitten. Muutenkin Sofia nimi alkaa olla vähän kulunut, kun on niin suosittu nykyisin.
Nea Ellen: Nätti
Nea Alina: Ei niin hyvä yhdistelmä, kun etunimi loppuu ja tokanimi alkaa samalla kirjaimella, tulee helposti Neaalina. Alina kyllä muuten kiva nimi. Ja jos Nea lausutaan Neea, toimii paremmin.
Nea Evelin: Tämä mun suosikki, tosi kaunis.
Nea Elissa: ihan kiva.
Nea Julia: tämä hyvä, jos lausutte ensimmäisen/molemmat nimet pitkällä vokaalilla (Neea Julia/Neea Juulia). Jos molemmat on lyhyitä, ei musta niin hyvä, mutta ihan ok.
Suosikkini näistä
1. Nea Evelin
2. Nea Julia (pitkällä vokaalilla lausuttuna)
3. Nea Ellen
4. Nea Elissa
1. Nea Sofia
2. Nea Ellen
3. Nea Evelin
4. Nea Elissa
Alina ja Julia on aivan huippuihania nimiä, mutta jotenkin Nean perään sopii paremmin noista perinteisistä tuo Sofia tai Ellen. Evelin ja Elissa taas ovat pirteän erikoisia nimiä. Joten jonkun näistä neljästä valitsisin.
-Iitu-
noi muut ei viehätä läheskään yhtä paljon kuin tuo evelin. ihana.
miten neea evelin?
kivoja myös: Nea Elissa ja Nea Ellen.
myös Nea Evita olisi minusta ihan mainio vaihtoehto..
mutta Nealle saisi vähän " ryhtiä" Sofiasta. Ehkä Nea Sofia paras =)
Nea on itse niin mitaansanomaton nimi etta olisi ainakin kiinnostavampi toinen nimi.
Olisi kivoin.
T.Tintti