joululahjoista
ihan vain mielenkiinnosta, jouluhöperönä ihmisenä, kyselen, että mitä aiotte ostaa vauvallenne joululahjaksi? esim. millaisia leluja? erityisesti kiinnostaa tietty oman vauvan ikäisille, eli n.6kk joulun tienoilla. mutta kiva kuulla muunkin ikäisten vauvojen lahjoista :)
minä hankkinu/hankin muutaman vaatteen, pulkan, lelun, josta joku eläin pomppaa esim. nappulasta vääntämällä, painamalla.., lajittelukilpikonnan.. nuo nyt ainakin mielessä tällä hetkellä. ostelisin varmaan vaikka kuinka, jos olisi mahdollista, vaikkeihan se vauveli niistä lahjoista vielä ymmärrä..
mukavaa joulunodotusta kaikille :)
Kommentit (3)
ja on sovittu sukulaisten kanssa, ettei hänelle vielä osteta mitään ihmeellisiä joululahjoja, kun lelujakin on jo ihan tarpeeksi. Ainoastaan vaatteita. Sitten seuraavana jouluna saa jo kunnon lahjoja.
ja hyppykiikku, palikkalaatikko, jossa saa palikoita laittaa erimuotoisiin koloihin, vaatteita...
Tässähän näitä.. ja vauva siis jouluna 6kk.
Sukulaiset ja muut kyselee mitä voisivat ostaa tytölle (jouluna 6kk)
lahjaksi, joten täällä kaivataan vinkkejä mitä voisi pyytää/hankkia joululahjaksi. Tuo pulkka meillekin tuli ensimmäisenä mieleen.